40 Çeşit Moda Stilleri

En sevdiğiniz kıyafetleri giydiğinizde kendinize güvenen, güçlü, yetenekli ve her şeyden önce mutlu hissedersiniz. 40 Çeşit Moda Stilleri kendinizi güçlendirilmiş hissetmenizi sağlar. Sizi mutlu eden şeyi giydiğinizde , beyninizde dopaminin salındığı ve size bir ilacın size verebileceği aynı acele veren bir teori ( burada görüldüğü gibi ) vardır. Hangisi moda stil senin terapistin işinin dışında olduğunu bu mutlu ediyor! Hangisini en çok beğendiğinizi bulmadan önce farklı moda stillerini inceleyelim.

Farklı Moda Stilleri

Streetwear Tarzı
Etnik moda tarzı
Resmi Ofis Kıyafetleri
Business Gündelik
Akşam Siyah Kravat
Spor giyim
Kız gibi Stil
Rocker Şık Stil
kaykaycılar
Goth Modası
Hamile Stili
Lolita Modası
Gotik lolita tarzı
Hip Hop Tarzı
Chave kültürü Stil
Kawaii modası
Tiki tarzı
Kovboy kız moda stil
Lagenlook Moda stili
Sahne moda stili
Kız sonraki kapı moda stil
Günlük Şık Stil
Geeky şık tarzı
Askeri tarz
Retro Modası
Sineklik modası (20’li görünüş)
Erkek fatma
Garconne bak
Tatil (Resort) tarzı
Kamp Stili
Şık moda stil
Grunge tarzı
Punk
Boho / Bohemian şıklığı
Motorcu modası
Psychedelic Moda stili
Cosplay Modası
Haute Couture
Mütevazı moda
Prairie chic tarzı
Rave modası
Gösterişli stil
Ankara Moda Stil

moda stil

Streetwear Tarzı
Bu, sokaklardan gelişen her şeyi kapsayan bir moda stilidir. Kaliforniya sörf ve paten kültüründen kaynaklanmıştır. Ancak bugün büyük tasarımcılar, markalar ve etkileyiciler bu tarzı benimsedi ve artık sokaklarla sınırlı değil. Modern kent modasının özüdür.

Etnik moda tarzı

Bu, tamamen veya kısmen farklı ulusların geleneksel kostümlerinden kabul edilen kıyafetleri ifade eder. Bu, Meksika köylü bluzlarını, Afgan katlarını, Japon Kimono’larını, doğudan Tunik ve Kaftanları, dünyanın dört bir yanındaki insanların kendi olarak kabul ettikleri çingenelerden gelen renkli bandanaları içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Gerçek küresel moda!

Resmi Ofis Kıyafetleri
Kıyafetler hakkında pek düşünmeyen sıradan şifoniyer için bile, “Ofise ne giyilir, özellikle toplantılar ve işlevler?” büyük bir ikilemdir. Resmi ofis kıyafetleri bu segmente hitap eden bir stildir. Buna erkekler için smokin veya resmi koyu takım elbise ve eşleşen kravat ve kadınlar için uygun elbiseler, etekler, gömlekler, pantolonlar dahildir. Ofisinizde parlamak istiyorsanız, moda stilinin bu bölümünden kaçamayabilirsiniz.

Business Gündelik
Bu, resmi kıyafetin sahip olduğu sert üst dudağın üzüntüsünden kısa olmakla birlikte, toplantılar ve ofis işlevleri için hala yeterince iyi. Resmi bir yakalı gömlek ve isteğe bağlı kravat ile bir blazer ve eşleşen bir pantolon veya khakis, erkekler için en yaygın görülen iş gündelikidir. Spor ceketler de daha rahat bir ortamda kullanılır. Kadınlar için, uygun bluz / uygun bluzlar / tunikler ile pantolonlar veya pantolonlar iş gündemi oluşturur.

Akşam Siyah Kravat
Bu makale buna resmi kıyafet kodu diyor. Tailcoats, smokin gibi katı özelliklere sahip erkekler için resmi kıyafettir. Kızlar göz alıcı gece elbiseleri ve kokteyl elbiseleri giyerler.

Spor giyim
Spor giyim günümüzde gündelik giyim ile eşanlamlı olarak kullanılmaktadır. Daha önce, sadece spor kıyafetlerinde sporcular görülüyordu, ancak günümüzde, ünlülerin trendi yakalamasıyla, herkes o gün 5 dakikalık bir egzersiz yapmadan bile en iyi egzersiz kıyafetlerinde görülüyor.

Activewear spor giyim için alternatif bir isimdir. Athleisure, modaya uygun spor kıyafetleri için kullanılan terimdir. Spor giysilerinin çoğu, herhangi bir yere giyilebilecek kadar rahat ve formunu kaybetmeyen ve çekici olacak şekilde, şeklini kaybetmeden yeterince kumaştan yapılmıştır.

Bu trendi takip etmek istiyorsanız tozluk, tank üstü, spor sütyen, dış giyim, polo gömlek, yoga pantolonu tüm zımbalardır. Başlıca spor markaları arasında Adidas, Puma, Altura, Fila, DKNY, Lululemon’dan yoga pantolonları ve Sweaty Betty yer alıyor. Bu stilin Amerika’da, çoğu stilin nasıl olduğu, ünlüler aracılığıyla nasıl ortaya çıktığı bilinmektedir.

Kız gibi Stil
Bu nihai kadınsı tarzıdır – bu stili beğendiyseniz, çoğunlukla pembe kıyafetler ve aksesuarlar giyeceksiniz ve çok fazla makyaj kullanacaksınız. Etekler, elbiseler ve bluzlarda fiyonklar, fırfırlar, fularlar ve dantel gibi sevimli detaylarla giyineceksiniz.

Rocker Şık Stil

Bir Şeytan, bu tarzda, sıska deri pantolon / kot pantolon, siyah botlar veya dikenli topuklar gibi sinirli moda stil zımbaları, yamalar (çok ve birçoğu) bombardıman uçağı / motosiklet gibi vintage t-shirtler dışında bu bakımdaki en önemli şeydir. ceketler ve koyu renkler, hem giysiler, aksesuarlar hem de makyaj için.

Bu tarzın takipçileri her zaman forma uyan kıyafetler giyerler. Diğer ayırt edici stil ifadeleri siyah oje, tüm giysilerindeki çiviler, tıknaz bilezikler ve sivri kolyeler de dahil olmak üzere birçok mücevher.

kaykaycılar
Bacaklarınızla dokunduğunuzda asla ellerinizde bir kaykay tutmamış olabilirsiniz, ancak yine de bir kaykaycı olabilirsiniz. Gevşek, rahat ve fonksiyonel kıyafetler giyin ve Supreme, Thrasher ve Palace gibi markaları takip edin. Skater chic olarak da adlandırılan büyük boy gömlek, spor ayakkabı, patenci ayakkabısı, patenci pantolonu veya şort ve hoodies ile büyük boy grafik t-shirtler

Goth Modası
Gotik moda, morbiditenin kenarında uzanan karanlık, gizemli bir moda stilini ifade eder; bunu vampirler gibi giyinmiş gibi duymuş olabilirsiniz. Bu tarz, sadece siyah elbise giyen gençler ve rock müzisyenleri ile ilişkilidir, ancak bundan çok daha fazlasıdır. Tamamen farklı bir Gotik kültürünü kapsar ve filmleri, kurguları ve çok tutkulu takipçileri içerir.

Hamile Stili
Hamile olduğunuzda (ve doğumdan hemen sonra) moda, böylece hala çekici hissedersiniz ve aynı zamanda büyüyen / büyümüş göbeği barındırır.

Lolita Modası
Bu, küçük bir kız gibi giyinen büyük kızlara atıfta bulunur – 20’li yaşlarının başlarında gençler ve kızlar için sevimli bir moda. Bu modadaki gardırop, fırfırlı petticoats, kabarık kollu elbiseler, sevimli başlıklar, baskılı çoraplar, hafif ceketler, sevimli yakalar, manşetler ve eldivenler.

Gotik lolita tarzı
Bu, Japonya ve ABD’de çok popüler olan bir Japon sokak modası. Bu tarz orijinal Lolita tarzı kıyafetlerin aksine; Ağırlıklı olarak siyahtır, ancak giysi tipi açısından Lolita stiline benzer. Giysilerin son derece kadınsı ve sevimli olması ve Gotik modasının karanlık ve gizemli tarzına sahip olmaması Gotik’ten farklıdır.

Hip Hop Tarzı
Hip hop, ABD’deki en popüler müzik türüdür ve rapçilerin tarzı, hayranlar tarafından istiflerde kopyalanır. Bu tarzda beyzbol formaları, bombardıman ceketleri, kot pantolon bulacaksınız.

Chave kültürü Stil
Bu, İngiliz işçi sınıfı arasında ortaya çıkan ve futbol tişörtleri, anoraklar, mokasenleri – orta sınıf erkek ve kızların gündelik giyinme stilleri içeren bir moda stili.

Kawaii modası
Kawaii, tüm dünyada gençler tarafından kabul edilen bir başka Japon sokak modasıdır. ‘Sevimli’ anlamına gelen terim, kısa etekler ve üzerlerinde sevimli çizgi karakterleri olan tişörtler gibi son derece kadınsı kıyafetler şeklinde bu stile çevrilmiştir.

Tiki tarzı

Bu, Kuzeydoğu Amerika’daki hazırlık okulu öğrencileriyle ilişkili bir stildir. Günümüzde bu tarz kampüs dışındaki başkaları tarafından da benimsenmiştir. Düz bacak chinos veya khakis, polo gömlekleri, düğmeli oxfords, spor ceketlerle eşleştirilmiş Henley gömlekleri, mürettebat boyun kazakları, ekose kısa etekler tiki bir görünümün ayırt edici özellikleridir.

Kovboy kız moda stil
Bu, 19. yüzyıl Vahşi Batı’da gördüğünüz gibi kalpte bir kovboy kız olduğunuzu söyleyen stil. Stil, düğmeli gömlek, kovboy çizmeleri ve geniş kenarlı bir şapka, deri saçak detayları içerir. Denim Etek, bugün çok sevilmeyen cowgirl stilinin bir elyafıydı.

Lagenlook Moda stili

Bu tarz kıyafetlerde, alışılmadık şekilli giysi katmanları üst üste giyilir. Görünüşte belirli bir bireysellik var. Bu tarz Avrupa’dan, Almanya’ya özgüdür.

Sahne moda stili
Bu, bir yaşam tarzını kapsayan genç bir moda stilidir. Bunu belirli bir müzik türünü seven insanlar takip eder. Renkli saçlar (pembe ve mavi düşünün) Dövmeler, yüz piercingleri rocker şıkına benzer kıyafetlerle birleştirildi, ancak biraz farklı – bu ‘sahne’. Bu stilin takipçileri çizgi film görüntüleri veya başka bir grafik, ganimet şort tozluk veya üzerinde tutu gibi etekli dar pantolonlar içeren sıkı tişörtler giyiyorlar

Kız sonraki kapı moda stil
Yandaki bir kız, sevecen basit bir kızdır ve bu mütevazi stil ona aittir. Bu, kayma elbiseler de dahil olmak üzere en rahat kıyafetlerle tatlı ve basit bir sırt stili. Rahat grafik tees, basit sundresses bu stilin bir parçası

Günlük Şık Stil
Bu, çoğunlukla siyah, beyaz ve nötr renklerde seçilen kıyafetlerle zarif bir stildir. Bütün görünüm çok klas. Bu tarzda özleyeceğiniz bir şey çok fazla renk – diyebilirsiniz, kesinlikle cafcaflı renkler değil, sadece zarafet.

Geeky şık tarzı
Gevşek takma neredeyse hımbıl pantolonlar, gözlükler, özellikle büyük boy çerçeveler, mokasen, saç slaytları başıboş saçları kontrol altında tutan bu stilin bileşenlerinden bazılarıdır. Burada konfor önemlidir.

Askeri tarz
Bu, her şeyin haki ve kum paletine sahip olduğu bir giyim tarzıdır. Safarideymişsiniz gibi veya askeriyeymişsiniz gibi giyiniyorsunuz. Tüm kıyafetlerin rahat ve rahat bir oturması, yama cepleri ve geniş kemerleri var

Retro Modası
Bu vintage esintili bir stil yani size önceki dönemin modasını hatırlatan bir stildir. Moda zaten geçmiş stillerden çok ödünç alıyor, ancak bu kıyafetler diğerlerinden daha fazla vintage stiline sahip. Vintage esintili elbiseler, etekler, üstler ve pantolonlar çoğunlukla kostüm partileri için kullanılır, ancak geçmişten sadece sevimli elbiseler giymeyi seven insanlar vardır.

Sineklik modası (20’li görünüş)

Bu, 1920’lerin tarzı, kadınların geçmiş yıllardaki kısıtlayıcı korseleri ve gülünç petticoats’ı daha gevşek bir siluet lehine attığı zaman. Stil, dalma boyun çizgileri ve zamanların duygusallığına uygun düz bir göğüs ile gevşek düşmüş bel buzağı uzunluğu elbiseler içeriyordu; Kutulu bir silueti vardı ve batı kadınları için yeni bir moda çağını müjdelediği için ikonikti. 1920’lerin modası hakkında daha fazlasını okuyun ve bu görünüm burada

Erkek fatma
Bir çocuk gibi görünmek ve giyinme stilinizden tüm kadınsı yönlerden kaçınmak istediğinizde bir erkek çocuğunuzdur.

Garconne bak
Bu gevşek kesim bluz ve kot pantolon, deri veya özel ceket ve parlak loafer’lar / pompalar ile rahat bir androjen tarz. Sağlam erkek kıyafeti, bu görünümü doğru yapmak için kadınsı unsurlarla birleştirilir.

Tatil (Resort) tarzı
Yaz tatili veya seyir kıyafeti olarak da bilinir, çünkü lüks tatilinizde giyeceğiniz şey budur. Bu tarz tamamen seyahat ve rahatlama ile ilgilidir – şort, gevşek tişörtler, kaftanlar mayo örtüleri, jogger pantolonları, geniş kenarlı yaz şapkaları ve bantlı sandaletleri düşünün. Ayrıca tam boy gece önlükleri (düşünüyorum maksi elbiseler) ve erkekler için yarı resmi kıyafetler içerir.

Kamp Stili

Bu, bazı insanların garip veya üst üzerinde düşüneceği stillerde abartılı bir giyinme yöntemidir. Her gün pansumanda görülmeyecek yüzünüzde birçok unsuru olan bir stildir.

Şık moda stil
Bu, parlak ve koyu renklere ve abartılı baskılara sahip geleneksel olmayan bir stildir . Kıyafetler ve aksesuarlar garip şekillerde olağandışı silüetlere sahip olacak. Çoğunlukla el işi aksesuarlar ve el yapımı kumaşlar.

Grunge tarzı
Bu, 80’lerden (grunge müziğin bir parçası olarak) ortaya çıkan ve rahat bir soğukkanlı olmayan tavırla katmanlamaya ve büyük boy silüetlere büyük önem veren bir stildir. Bu tarzın zımbaları arasında deri ceketler, pazen gömlekler, metalik ceketler, yırtık kot, mahsul üstleri, serin slogan t-shirtler, savaş botları, file çoraplar, kasketler, anne kot pantolon ve hımbıl kazaklar bulunur. Bol, yırtık ve dağınık kıyafetler bu işçi sınıfı moda stilinde sabitler.

Punk
“Modayı sadece direnişimi ifade etmenin ve isyankar olmanın bir yolu olarak kullanıyordum. İçinde yaşadığım dünyayı anlamak benim hırsımdı. ” Bu moda stilinin bayrak taşıyıcısı Vivienne Westwood’un bu alıntısı, punk tarzı teorisinin tamamını kapsıyor.

Bu kategorideki kıyafetler için öneriler, meydan okuyan ve kışkırtıcı ifadelere sahip tişörtler, file çoraplar, deri ceketler, çivili siyah çizmeler, dar siyah pantolonlar, patenci etek, şaşırtıcı renkli kısa sivri saçlı (Mohawk), siyah renkli kıyafetlerdir. Bunu Koyu gözlü gözler, birçok vücut piercingi ve dövmeyle birleştirin ve serseri var. 1980 ortası bu tarzın zirve zamanıydı. Neofasist punk, düz kenar punk, siberpunk, emo punk bu stilin diğer varyasyonlarıdır

Boho / Bohemian şıklığı
70’lerin hippi tarzı, uzun saçlar, egzotik cesur baskılar ve desenler ile serbest ve akışlı kumaşlardan yapılmış parlak renkli kıyafetler ve çan alt pantolonlarından oluşuyordu. Boho chic, hippi stilinin günümüzdeki çeşitlemesidir. Modern duygulara uyarlanmış bu tarz, doğal malzemelerden yapılmış kıyafetler veya el işi şeyler kullanır. Bu tarzın renkli doğası ve özgür ruhlu yol, bu tipe ait tüm kıyafetlerin rahat oturuşunda görülebilir, örneğin. akan veya dalgalı maxi elbise.

Psychedelic Moda stili
Bu, birçok stilin bir kombinasyonu olan renkli bir moda stili – kıyafetler çoğunlukla renkli baskılı kumaşlarda. Yoğun ve koyu renkler çoğunlukla mor ve turuncu gibi kullanıldı. Desenli baskılar gibi etnik baskılar da kıyafetlerde kullanılır.

Motorcu modası
Bu, Biker’lerin giyeceklerini taklit eden modadır – deri ceketler, motosiklet yelekleri, deri dar pantolonlar veya deri pantolonlar, bezemeler olarak açık fermuarlar, botlar ve aksesuarlarda kafatasının sembolü.

Cosplay Modası

Bu büyük. Eğer bilmeyeceğiniz türden değilseniz, ama siz, kaç kişinin en sevdiği karakterlere veya dönem kostümlerine benzemek için giyineceğini biliyorsunuz. Anime karakterleri ve Furries bazı insanlar için bir çılgınlık. Tüyler tüylü bir hayvan gibi giyinmeyi ifade eder.

Haute Couture
Bu, üst düzey tasarımcılar tarafından özel olarak hazırlanmış zarif kıyafetler anlamına gelir. Ünlüler düzenli olarak haute couture tasarımcı önlüklerini kullanırlar ve işlevleri / kutlamaları için toplanırlar. Bu moda stilini seviyorsanız, kreasyonların her biri için çok fazla para harcamanız gerekecek. Ama sonra, bir milyon dolar gibi görünmek için harcamanız gerekiyor.

Mütevazı moda
Bu, daha az cilt açığa çıkararak gevşek oturan, rahat ve mütevazı bir giyim tarzını ifade eder. Genellikle dini inançlarla veya androjen kıyafetlere duyulan sevgiyle ilişkilidir. Uzun uzunluklu tunikler bu stile tipiktir.

Prairie chic tarzı
Bu, öncü kadınların giyinmesine benzer romantik ve kadınsı bir tarzı ifade eder. Bu tarzdaki uzun elbiseler yüksek boyun çizgileri ve fırfırlı süslemeler ve kabarık kollular genellikle hafif yumuşak ve dünyevi tonlarda dünyadaki zarif çiçek hafif kumaştan yapılacaktır. Bağcıklı botlar genellikle bu kadınsı elbiselerle kullanılacak.

Rave modası
Bu punk modasıyla yakından ilgilidir. Moda, ganimet şortları, bol pantolonlar, tulumlar ve cesur renkler, file çoraplar, renkli bacak ısıtıcıları ve platform ayakkabılarındaki diğer kıyafetleri içeriyordu.

Gösterişli stil
Bu, dikkat çekmek için tasarlanmış şaşırtıcı renkler ve abartılı stil ile karakterize bir stildir.

Ankara Moda Stil

Ankara moda stili, canlı ve renkli desenli Afrika balmumu baskı kumaştan yapılmış kıyafetler anlamına gelir.

Kaynak:sewguide.com

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.