Koronavirüs İçin Güvenli Alışverişde Sosyal Mesafe

Birçok ülkede koronavirüsün yayılmasını önlemek için uygulanan karantina koşulları ile, alışveriş gibi günlük aktiviteler bir süre normalden farklı olacaktır.Koronavirüs İçin Güvenli Alışverişde Sosyal Mesafe

Sosyal Mesafe

Temel gıda ve tıbbi malzemeleri satın alırken fiziksel mesafeyi nasıl uygulayacağınıza dair bazı ipuçları. Koronavirüs salgını sırasında mümkün olduğunca güvenli bir şekilde nasıl alışveriş yapılır. 

1. Diğer müşteriler ve personel arasındaki uzaklık 2 metre olacak.

Dükkanlara gidip gelirken ve mümkünse içlerindeyken insanlardan uzak durun. Sabırlı olun ve buzdolaplarındaki ve donduruculardaki eşyalara erişmek için sıranızı alın. Bazı süpermarketler, herhangi bir zamanda bir dükkanın içinde olabilecek insan sayısını sınırlayarak bunu yapmaya yardımcı oluyor. Alışverişinizi satın alırken, mağaza çalışanlarından da uzak durmaya çalışın. Self servis ,ödünç verme birçok kişi tarafından kullanılan yüzeylerle temas kurmaktan başka seçeneğiniz olmayabilir. Ellerinizi yıkayıncaya kadar gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmaktan kaçının. Bazı mağazalar el temizleyici sağlar ve müşteriler arasında alışveriş arabaları ve sepetleri temizler.

Sosyal Mesafe

2. Gruplar halinde değil, tek başına alışveriş yapın

Açıkça istisnalar olacaktır: örneğin, evde bırakılamayan küçük çocuklu bekar ebeveynler, ancak mümkün olduğunda yalnız alışveriş yapmaya çalışmalısınız. Bu, mağazalardaki insan sayısını azaltarak fiziksel mesafeyi elde etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca evinizdeki dış mekanlara maruz kalan insan sayısını da azaltır. Unutmayın: çalışmalar, ortalama olarak,insanların herhangi bir semptom geliştirmeden önce beş gün boyunca koronavirüse sahip olabileceğini ve tüm bu süre boyunca farkında olmadan yayılabileceğini göstermektedir.

3. Sadece ihtiyacınız olan önemli şeyleri satın alın

Yorum Ekle

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.