Kendi Eklectik Stilinizi Yaratma (Karma Desen Modası)

Gerçekten kalabalıktan sıyrılıyor olup,kişisel tarzın olması kendinizi farkettirmen için harika bir yoldur.Kendi Eklectik Stilinizi Yaratma (Karma Desen Modası) bazen zor olabilir. Görünüşünüzün eğlenceli ve ilginç olmasını istiyorsunuz, ancak uyumsuz veya özensiz olma sınırında olmasını istemiyorsunuz.

Bu bir zorluk olabilir, ancak kendi eklektik tarzınızı yaratmanın (ve onu yaratmanın) hala bir yolu vardır. Aslında, burada kendi eklektik tarzınızı yaratmaya başla..

  1. Renk, Renk, Renk

Eklektik bir stil oluşturmak istiyorsanız, renk bunu yapmanın en kolay yoludur. Bu, zaten sahip olduğunuz parçaları kullanmanıza ve görünümünüzü oluşturmak için onları bir araya getirmenize izin verdiği için stilinizi yeniden tanımlama süreciyle başlamak için harika bir yoldur . Normalde uymadığını düşündüğünüz kırmızı ve mor gibi renk kombinasyonlarını düşünün. Gerçek parçaların (takılı üst ve akan etek gibi) olduğundan emin olursanız, yine de koordine ederseniz, renk kombinasyonunun çalışma şekli sizi şaşırtabilir.

  1. Doğru Aksesuarları Bulun

Eklektik tarzı rahatlatmak istiyorsanız, ancak aşırıya kaçmak istemiyorsanız, iş için söyleyin, o zaman aksesuarlar gitmenin yoludur. Cesur, eğlenceli ve parlak renkli aksesuarlar, görünüşünüzü dönüştürmek ve tarzınızı daha eklektik hale getirmek için gerçekten uzun bir yol kat edebilir. Büyük küpeler, katmanlı kolyeler ve cesur bilezik yığınları, kıyafetleri sıradanlığını değiştirebilir.

  1. Kalın bir Çanta Ekleyin

Sizi daha eklektik bir şeye dönüştürmek için kolay bir yol mu istiyorsunuz? Ardından kıyafetinize kalın bir çanta eklemeyi düşünün. Birçok desen ve dokuya sahip parlak renkli bir çanta, görünümünüzü şıktan şık ve eklektik hale getirmenin anahtarı olabilir. Cesur bir çanta seçerken kutunun dışında düşünün. Çantanızın renkleri mutlaka kıyafetinizdeki renklerle eşleşmediğinden, mükemmel bir eşleşme olmadığı anlamına gelmez. Bir aksesuar olarak çantanızı düşünün , görünümünüzü ekleyeceğiniz renk ve eşleşen modelle sonuçta eklektik olmaya çalışıyoruz . Çok endişelenme!

  1. Mix ve Maç Desenleri

Desenleri karıştırmak ve eşleştirmek, tamamen benzersiz ve eklektik bir görünüm oluşturmak için harika bir yoldur. Kalıpları küçümsemeye veya eşleştirmeye çalışmak yerine, en cesur kalıplarınızı bir araya getirin ve sonuçtan şaşırabilirsiniz. Çizgiler ve kareler birlikte gidebilir ve desenli frocks, eğlenceli ve eklektik bir görünüm için desenli çantalar ve aksesuarlarla eşleştirilebilir.

  1. Ayakkabılarınızı Düşünün

Ayak parmağınızı eklektik tarzdaki havuza batırmaya çalışıyorsanız, ayaklarınızla başlamayı deneyin. Benzersiz, hazır ayakkabılar seçmek, daha eklektik bir stil oluşturmak için harika bir “ileri adım” dır. Kabarık etekli tenis ayakkabıları veya fırfırlı elbiselerle tıknaz botlar düşünün. Her şey beklenmedik olsun..

  1. Karşındakilerin ilgisini çekmeyi Sağlayın

Kendi dolabınızdan daha eklektik giyinmeye başlamanın kolay bir yolu, beklenmedik kıyafet kombinasyonları yapmaktır. Girly, akan eteğinizi vintage bir tişörtle eşleştirin veya en sevdiğiniz rahat süveteri bir yaz elbisesinin üstüne atın. Belki de tül etekli bir deri ceket giyersiniz. Şık eşyaları daha sıradan parçalarla karıştırmak veya mevsimlik eşyaları karıştırmak ve eşleştirmek, daha eklektik bir görünüm oluşturmanın kolay bir yoludur.

Farklı, iddialı ve çılgın bir moda akımı ile yeniden birlikteyiz. Eklektik moda karma desen modası olarak da tasarım dünyasında sıklıkla rastladığımız bir Trenddir.

Eklektik moda; kelimenin tam anlamıyla zıt kutupların çekiminden besleniyor. Sonuçsa; hepimizi baştan çıkartan, birbirinden cesur ve yaratıcı tasarımlar olarak karşımıza çıkıyor.

Desenli kumaşlarla tasarlanmış olan kıyafetleri kombin yapabilmek her zaman zor olmuştur. Fakat bu kez değil! Çünkü bu akımda, desenlerin birbirini tamamlaması ya da uyumlu olması kesinlikle gerekmiyor.

Eklektik Kombinlerde Neler Olur?

En kaba tabiriyle; desenlerin ve farklı doku kumaşların hâkim olduğu her şeyin, eklektik dünyasında yerinin olduğunu söylemek mümkün. Örneğin dantel detayları olan bir gömleği, floral desenli bir kalem etekle kombin etmenizde hiçbir sakınca yok. Puantiye bir ceketle, zebra desenli bir elbiseyi bir araya getirmenizde de. Desenlerin bir araya geldiği her şey kabulümüz…

Eklektik Kıyafetler Nasıl Bir Araya Getirilir?
Bohem giyim tarzın modern şehir hayatına yansıması ile elde edebilen bu tarz özellikle doğaya dönüş temalarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Eklektik tarzında elbise


Karma Desen Moda akımını görsellerle sizlere anlatmaya çalışalım. Farklı giyim tarzlarının bir arada olduğu bu akımla siz de kendinize uygun parçalar bulabilirsiniz..

Uzun baskı desenli elbise

Kaynak:www.casalima.co

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.