Küçük veya Tek Kişilik Tuvalet -Unisex Wc

BİREYSEL TUVALET ODALARI (unisex veya aile tuvalet odaları olarak da bilinir), bir asistan veya bakıcıya (örneğin bir ebeveynin yardımına ihtiyaç duyan bir çocuğa) ihtiyaç duyan herkes için, özellikle de karşı cinsindeyken . Bireysel tuvalet odaları, birçok büyük kamu binasındaki çok bölmeli tuvaletlere faydalı ilaveler olabilir. Her ne kadar zor olabilse de, ayrı bir tuvalet odasının boyutu, her bir özellik veya fikstürde gerekli olan açık zemin alanlarının, tekerlekli sandalye dönüş alanının ve kapılardaki manevra boşluklarının tespit edilmesiyle belirlenir. Bebek değiştirme istasyonları genellikle bu tuvaletlerde elverişli bir konuma sahiptir. Dışa açılır giriş kapıları, ancak hasta odası veya özel ofis, antre veya bariyer gibi başka bir odaya salınıyorsa, asla doğrudan bir koridora girmediklerinde kullanılabilir.

unisex wc

Uniseks genel tuvaletler,karma cins ya da her cinsiyet tuvalet, banyo ya da tuvalet belirtmektedir.Unisex umumi tuvaletleri, engelli insanlar , yaşlılar ve başka bir cinsiyet veya cinsiyetten birinin yardımına ihtiyaç duyan herkes gibi özel ihtiyaçları olan veya olmayan çeşitli insanlardan yararlanabilir.Ayrıca tuvalete ihtiyaç duyan bir veya daha fazla küçük çocuğuna eşlik etmek isteyen ebeveynler için de değerlidir.

Unisex umumi tuvaletler farklı şekillerde olur. Bunlar, yalnızca tek bir oda veya mahfazanın sağlandığı tek kişilik konaklama tesisleri veya herkese açık olan ve kullanıcıların açık bir alanda lavaboları paylaşabileceği veya her birinin kendi özel kabini, tezgahı veya oda. Unisex umumi tuvaletler tek cinsiyetli tuvaletlerin yerini alabilir ya da tek cinsiyetli tuvaletlere ek olabilir.

?????????????

Bazı unisex umumi tuvaletler, engelliler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bireysel veya cinsiyet açısından tarafsız tesislere sahiptir. Engelli insanları, başka bir cinsiyetten bakıcıdan yardıma ihtiyaç duyan yaşlıları veya cinsiyete dayalı ayrı tesislerin rahatsızlığa yol açabileceği diğer vakaları barındırabilirler. [12] Özürlü insanlar için tuvalet tesisleri, özellikle tekerlekli sandalyeye bağımlı olanlar, unisex veya cinsiyete özgü olabilir.

Unisex umumi tuvaletler, uçak lavaboları ve yolcu treni tuvaletleri gibi alanın sınırlı olduğu durumlarda da yaygındır .Bazı tuvaletler unisex, cinsiyet açısından tarafsız veya transseksüel dostu bir umumi tuvaleti belirtmek için birleşik bir cinsiyet sembolü kullanır.

Birkaç tür ayırt edilebilir:

Tek bir oda veya mahfazanın sağlandığı tek kişilik konaklama tesisi. Bu oda aynı anda birkaç kişi tarafından kullanılabilir, örneğin bütün bir aile, yardıma ihtiyacı olan bir kişiye yardım eden bir bakıcı.
Herkese açık olan ve kullanıcıların açık bir alanda lavaboları paylaşabileceği veya her birinin kendi özel kabini, tezgahı veya odasında kendi lavabosu olduğu çok kullanıcılı tesisler.
Mevcut çok hücreli umumi tuvaletlerin gerçek bir değişiklik olmadan yeniden etiketlenmesi.

Pisuarlar
Pisuar sorunu, birçok unisex umumi tuvalet tasarımcısı için bir muamma yaratmaktadır. Birçok umumi tuvalette, pisuarların erkekler için yaygın kullanımı, ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla fırsat olduğu anlamına gelir. Kadınlar için tuvalet odalarının önünde sıralar vardır, ancak erkekler için tuvalet odalarının önünde değil. Tuvaletler genellikle kilitlenebilir kapıları olan kabinlerde bulunurken, pisuarlar genellikle cinsiyetten ayrılmış tuvalet odalarındaki sıralara serbestçe yerleştirilir. Bu yapı, daha az alan tüketimine ve dolayısıyla su tasarruflu idrara çıkmaya daha fazla olanak sağlarken, işte / okulda ve başka yerlerde erkekler / erkekler için daha sıhhi tuvalet koşullarını teşvik eder.

Bina ile ilgili avantajlar

Özellikle alanın sınırlı olduğu yerlerde, sıhhi tesislerin çift tasarımı mümkün değildir veya sadece sınırlı bir ölçüde mümkündür. Unisex tuvaletler genellikle demiryolu araçları veya uçaklar gibi birçok toplu taşıma sisteminde kullanılır.

Kaynak:www.harborcitysupply.com

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.