Gezici Tekerlekli Küçük Ev

Sürdürülebilir yaşam bilinci arttıkça, gezici tekerlekli küçük ev hareketi dünyamızı etkiliyor! Bu yaratıcı, verimli, çevre dostu yaşam çözümünün tam destekçisiyiz. Küçük ev stilleri, boyutları ve özellikleri, konut sakinlerinin ihtiyaçlarına bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Birçok kişi kendi inşa etmeyi seçmesine rağmen, her yerde tasarımcılar şimdi size doğrudan teslim edilebilen önceden hazırlanmış evler sunuyor. Enerji, paradan tasarruf etmek ve yaşam alanınızı basitleştirmek istiyorsanız, küçük bir ev sizin için mükemmel olabilir.

Gezici Minik Evler

Temelsiz Minik Evler (tekerlekler üzerinde) Bunlar, römorkların üzerine inşa edilmiş evler. 10 fit (3 m) genişliğinde ve 35 feet (10.5 m) uzunluğunda olabilirler.

Mobil küçük ev kalıcı bir yere park edildikten sonra, mümkün olduğunca kendi kendine devam ettirmek için güneş panelleri ve su toplama monte edilebilir.

İç mekanda modern paslanmaz mutfaklar, kompakt birleşik yıkayıcı / kurutucu ünitesi ve dondurucu buzdolabı vardır.

Gezici Küçük Evlerin Avantajları
Hareketlilik
yasallık
kendine özgürlük
Satış değeri

Tekerlekli küçük bir ev hareketlidir.

Tekerlekli küçük evler genellikle bir temel üzerine inşa edilmeleri yasal olmayacak alanlarda yasaldır. Bunun nedeni, yerel yönetimin ve yönetmelikler onları evler yerine römork olarak görmesidir.

Bu, yasal mevcut yerel bina yönetmeliklerine de uymak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Bir kişi kendilerine uygun olan malzemeleri kullanabilir ve küçük evi istediği gibi minimum TS şartlarında kişiselleştirebilir.

Tüm bunlara ek olarak, küçük bir ev genellikle orijinal sahibinin inşa etmesinden daha pahalıya satılabilir. Bu, küçük ev sahibinin bir evde ücretsiz olarak yaşamaya ve daha sonra satmaya karar verdiğinde kar elde ettiği anlamına gelir.

Gezici Küçük Evlerin Dezavantajları
çekme
Bakım
Maliyet
Zorluk

Tekerlekli küçük bir evin ana dezavantajı, bir römork üzerine inşa edilmesi gerektiğidir. Bir temel, küçük eviniz için sağlam ve güvenilir bir temel sağlarken, bir römork genellikle bunu yapmaz. Römorkların temellerin sahip olmadığı bir bakım programı vardır.

Bunun nedeni, bir römorkun paslanacağı ve lastiklerin nihayet kuru çürümesi olacaktır. Ayrıca, ev sahibi çok fazla seyahat etmeye karar verirse, ev normal bir evin uğraşmak zorunda kalmayacağı rüzgar ve yol koşullarına maruz kalabilir.

Tekerlekli bir ev, bir evin uğraşmak zorunda olmadığı koşullara dayanacak şekilde inşa edilmesi gerektiğinden, farklı bir şekilde inşa edilmelidir. Sadece bu değil, aynı zamanda sıhhi tesisat ve elektrik sistemlerinin standart bir ev yerine bir RV gibi şebekeye bağlanması gerekecektir. Bu, yapının maliyetini ve karmaşıklığını arttırır.

Küçük bir evi olan bir gezgin de küçük evlerini nasıl çekeceklerini düşünmek zorunda kalacak. Bu, inşaatçının küçük evin ağırlığı ve araçlarının çekme derecesi hakkında endişelenmesi gerekeceği anlamına gelir.

Tekerlekli küçük evler her geçen yıl daha popüler hale geldi. Geçmişte küçülmeyi düşünmeyecek birçok insan şimdi küçük bir ev almayı düşünüyor.

Çeşitli Gezici Tekerlekli Ev Resimleri

Çekme Karavan ile ilgili yasal düzenlemeler
Çekme karavanların maliyeti ve vergi yükü neyse ki motor karavanlar kadar yüksek değil. Eğer dolu ağırlığı 750 kg’dan az olan bir çekme karavan alacaksanız kafanız rahat edebilir. Bu karavanlar ruhsat gerektirmediği için herhangi bir ek masrafları da yok. Çekme karavanlarda ruhsat yalnızca şahsi eşyalarla dolu ağırlık 750 kg üzerine çıktığında söz konusu oluyor. Çünkü dolu ağırlığı 750 kg üzerinde olan çekme römorkların ruhsata tabi olması gerekiyor. Bu römorklarda fren sistemi mecburi olduğu için yıllık muayene zorunluluğu da buluyor. Ama yine de motorlu karavanlar kadar büyük bir mali yükümlülüğü olduğu söylenemez.

Çeşitli Gezici Tekerlekli Ev Videoları

Kaynak: kampkaravan.org.tr

One Response

  1. Fatma

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.