Lazer Kesim Deriden El Çantaları

Japon stüdyo Nendo , alıcının evde toplayabileceği tek lazer kesim deriden el çantaları koleksiyonu tasarladı .

İtalyan çevrimiçi platformu Up To You Anthology için tasarlanan Mai koleksiyonundaki her çanta, ağ tarzı, lazerle kesilmiş tek bir deri tabakası olarak tasarlandı.

Çantalar alıcılarına tamamen düz bir şekilde dağıtılıyor. Alındıktan sonra, müşteri çantayı katlayıp üç boyutlu haline getirebilir.

Montaj herhangi bir alet gerektirmez – çanta, torbanın deliklerinden birkaç perçin birleştirilerek monte edilebilir.

Bu basit tasarım, Up To You Anthology’nin üretim sürecini basitleştirmesine ve envanter ve nakliye maliyetlerini en aza indirmesine izin verdi.

Kompozisyonu nedeniyle, çanta, “bir yaprak” anlamına gelen Japonca “ichi-mai” kelimesinin adını almıştır.

Aralık 2019’da başlatılan Up To You Anthology, ziyaretçilerin kendi çantalarını tasarlamalarını veya çeşitli tanınmış tasarımcılar tarafından yapılan bir çanta satın almalarını sağlayan bir başlangıç ​​e-ticaret platformudur.

Nendo’nun kurucusu Oki Sato, şirket hakkında “Marka, profesyonel tasarımcılarla sınırlı olmadığı ve herhangi birinden tasarım tekliflerine açık olduğu için benzersizdir ve ürün geliştirmeden üretim yönetimi ve çevrimiçi dağıtıma kadar tam destek sağlamaktadır.” Dedi.

Nendo ilk kez çanta tasarımına girmedi. Daha önce Japon stüdyosu , özellikle mimarlar için uygun olan lüks aksesuar markası Tod’s için bir çanta yarattı .

Torba, içinde tutulan farklı boyutlardaki çizimlere uyacak şekilde şekil değiştirebilir. Genişletilmiş formunda, torba tam boyutlu bir A3 çizimi tutabilir, ancak çantayı ikiye katlamak için köşelerde poppers kullanılarak daha kompakt bir şekil oluşturulabilir.

Kaynak:www.dezeen.com/

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.