Corona krizinde Yaz tatili ne olacak?

Boş havaalanları ve plajlar, kapalı restoranlar ve konaklamalar: Corona krizi sırasında tatili evde geçirmek,Yaz tatili ne olacak?Havaalanları ve tren istasyonları boş ve birçoğu şimdi yaz tatillerini planlıyor. Ancak soru şu: Bu talep edildiği gibi gerçekleşecek mi?

Danimarka, Avusturya, İtalya ve İspanya gibi ülkeler şu anda sınırlarını kapattı . Almanya’ya giren herkes için iki haftalık bir karantina siparişi verildi.Sahilde popüler bir tatil var mı? Hayır, mevcut Corona önlemleri nedeniyle buna izin verilmiyor. Kuzey ve Baltık denizleriyle seyahat yasağı de Paskalya sonrasına kadar geçerlidir. Pansiyonlar ve tatil evlerinin açılmasına izin verilmiyor. Bunu ihlal eden herkes para cezasına çarptırılabilir .

Şu anda hiç kimse turizm sektöründe normalleşmenin ne zaman beklenebileceğini güvenilir bir şekilde tahmin edemiyor. Şu anda dünyaya uzun mesafeli büyük yolculuklar yapmayı planlayamıyor.Corona krizi yaz tatiline büyük kısıtlamaların eşlik edeceğine inanıyor . Alman Tıp Derneği Başkanı Funke medya grubunun gazetelerine “Almanların bu yaz tatil gezilerine devam edebileceğini sanmıyorum” dedi. Günlük yaşama kademeli bir geri dönüşle bile, salgın ülkeyi yaza kadar meşgul edecek. İtalya veya İspanya gibi tatil ülkelerinde sorunlar turizmi tekrar mümkün kılacak kadar çözülemezdi.Ama bunu kısmen sonbahar tatillerinde ve hatta önümüzdeki yıl yapabileceğimiz umuluyor.bu nedenle turizm uzmanları tüm yaz tatili tarihlerinin Ağustos ve Eylül aylarına ertelenmesini önermektedir . muhtemelen tatil ve boş zaman etkinlikleri için Haziran ve Temmuz aylarına göre daha fazla oda açılacağı ,

Turizm endüstrisi için bir fırsat olarak yaz tatilinin ertelenmesi
Örneğin, Haziran ayında tatiline başlayan federal devletler, 2020’nin ilk aylarında durgunluktan kurtulabilirler.

Turizm endüstrisinin orantısız bir şekilde krizden etkilendiği,Paskalya işi sıfıra gidiyor.” Erteleme, federal eyaletlerdeki yaz tatili erken olan öğrenciler için, kalan okul malzemelerini öğrenmek için daha fazla zaman olması avantajına sahip olacaktı.

Sınır kontrolleri hala bazı Alman dış sınırlarında geçerlidir. Corona kriz kabinesi Pazartesi günü karar verdi, göçmenler 14 günlük karantinaya girmek zorunda. Yolcu taşıtları, kamyon şoförleri ve diğer özel olarak tanımlanmış grupların yanı sıra, yabancıların zaten girmelerine izin verilmediğinden, bu düzenleme öncelikle Almanları ve Almanya’da kalıcı olarak yaşayan yabancıları etkilemektedir.

Bu arada Federal Hükümet, AB Komisyonu’na Corona krizi nedeniyle iptal edilen tatil gezileri için derhal bir fiş çözümü kabul etmesi yönünde baskı yapıyor. alınan bilgiye göre”Böyle bir düzenlemenin sadece Almanya’ya değil, birçok Üye Devlete, özellikle de bu olağanüstü ve benzersiz krizle ilgilenen tur operatörlerine ve tüketicilere yardımcı olabileceğine inanıyoruz.” dendi.

Adalet Bakanı Christine Lambrecht (SPD), Ekonomi Bakanı Peter Altmaier (CDU) ve Maliye Bakanı Olaf Scholz (SPD) tur operatörlerinin ve seyahat acentelerinin iptal edilen seyahatler için müşterilere para ödemek zorunda kalmamasını istiyor, ancak kupon verebilirler. Para sadece 31 Aralık 2021’e kadar kullanılmamışsa geri ödenecektir.

Kaynak:welt.de

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.