ZİNDE, SAĞLIKLI VE POZİTİF KALMANIN 50 YOLU

Zinde, sağlıklı ve olumlu kalmakla ilgili fikirleriniz mi var? 50 listemiz her şeye yardımcı olmalı. Biliyorsunuz, zindelik ve sağlık arasında bir fark var, ancak genellikle bir ve aynı şeymiş gibi bir araya toplanıyorlar. Kesinlikle birbirlerine iltifat ederler, ancak zinde olmakla birlikte sağlıksız olmak da oldukça mümkündür. Dengeyi bulun ve kendinizi çok daha olumlu hissedeceksiniz.


egzersiz
 1. Egzersiz yapmak ve aktif olmak için vücudu haftanın her günü taşıyın.
 2. Yüksek fruktoz içerikli bol miktarda şeker veya mısır şurubu içeren soda ve meyve suyu gibi içeceklerden vazgeçip asla tüm kalorilerinizi içmeyin. Su, siyah çay ve yeşil çay gibi çeşitli çaylar için. Çikolatadan kaçının ve kahvenize çırpın.
 3. Çevrimiçi, kağıt üzerinde veya bir uygulama ile bir gıda günlüğü tutun. Takip etmek sizi hesap verebilir kılar ve başarılı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.
 4. Düşüncelerinize dikkat edin. Kendinizi pozitifliği teşvik edin.
 5. Gıda ürününüz doğal durumuna yakın olmalıdır. Ye iyi bir diyet . Yani, bütün ve taze ve gökkuşağı renkleri olan yiyecekler.
 6. Vücut ağırlığını, kan basıncını ve kolesterol seviyelerini kontrol edin. Bunların her birini evde doğru ekipmanla izleyebilirsiniz.
 7. Egzersiz türünden bağımsız olarak, ısındıktan sonra soğuduğunuzdan emin olun. Hazırlık sırasında kasları ısıtın ve ağrıyı azaltmak, yaralanmayı önlemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için ritmik uzamalarla yavaşça soğutun.
 8. Tam uygunluğa konsantre olun. Vücudunuzu germek için egzersizler ile birlikte kas iyileştirme ve aerobik iyi bir duruş sağlamak için önerilir.
 9. Tüm yıl boyunca egzersiz yapın. Kötü hava koşulları nedeniyle egzersiz rutininizi terk etmeyin. Yüzme, kar ayakkabısı gibi yeni aktiviteleri dahil edin veya fitness derslerine katılın.
 10. Sigarayı bırakın.
 11. Mineral ve multi vitamin takviyeleri almayın. Bunlara ihtiyacınız varsa, diyetinizle ilgili bir sorun olduğunu veya kontrol edilmesi gereken tıbbi bir durumunuz olduğunu gösterir.
 12. Kardiyoyu 20 veya 30 dakikalık antrenman yerine bütün gün 10 dakikalık segmentlere ayırın.
 13. Egzersizinizi eğlenceli hale getirin. Evinizden çıkın ve dolaşabileceğiniz ilginç yerlere seyahat edin. Bu, denemeden egzersiz yapmanıza ve ayrıca manzara görmenin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.
 14. TV setinizde dambıl bulundurun ve kullanın.
 15. Yaşla ilgili kas kaybına karşı koymak için kendinize sorun. İlerleyen zorlu dirençlerle egzersiz yapın.
 16. Hedefinizden uzağa park ederek fazladan kalori alın.
 17. Asansörlerden vazgeç.
 18. Görüşünüzü geliştirmek için yansıma önleyici kaplamalı gözlükler takın.
 19. Gözleri güneşten korumak için bir şemsiye kullanın veya vizör kullanın.
 20. Daha fazla sebze isteyin.
 21. Zihinsel zindeliğinizi geliştirmenize yardımcı olmak için bulmaca, Sudoku bulmacası veya beyin alaylı diğer oyunları çalıştırarak beyni eğitin.
 22. Zihinsel uyarılma ve eğlence için dünyayı veya yerel mekanları gez.
 23. Gönüllülük sağlığınızın beynini geliştirir ve ayrıca becerilerinizi kullanma ve topluma katkıda bulunma fırsatı verir.
 24. Enerji seviyenizi artırmak için gün boyunca kısa bir şekerleme yapın. Ancak, çok uzun veya yatmadan çok yakın uyumayın.
 25. Yatakta çalışmayın, bu uykuya dalmayı zorlaştırabilir. Uykusuzluğu önlemek için çalışma alanınızı uyku alanınızdan ayırın.
 26. Geceleri yeterince uyuyun. Ortalama olarak, vücudunuzun yaklaşık sekiz saatlik uykuya ihtiyacı vardır. Bu bir zorluk olsa da, şansınız olduğunda tam uyumaya çalışın.
 27. Bir programa uyun. Her gün çok fazla ders ve çalışma saatiyle, belirli bir programa bağlı kalmayı zor bulabilirsiniz, ancak uyku saatlerinizi her gün benzer tutmak kaliteli uyku alma şansınızı büyük ölçüde artırabilir.
 28. Kendinizi övün ve özeleştiriyi azaltın. Daha sağlıklı bir görünüm için emin olun.
 29. Masanızda veya iş istasyonunuzda oturmak yerine ayrılan molalar verin. Bacaklarınızı gevşetmek ve / veya germek için zamanı kullanın.
 30. Bütün geceleri uzak tutun. Bütün gece çalışmak sadece bir kötülük yapar. Yetersiz uyku, ne kadar çalıştığınıza bakılmaksızın üstünlüğünüzü bozabilir.
 31. Yatmadan önce kafein, içki ve yemek yemekten uzak durun. Bu aktiviteler vücudun saatini atabilir, bu nedenle yatmadan hemen önce kafein, alkol ve yemek tüketimini sınırlayın.
 32. Uyku alanınızı karanlık ve sessiz tutun. Odanızı mümkün olduğunca sessiz ve karanlık tutun. Bu, vücudunuzun yatmadan önce tetiklenmesine yardımcı olur ve aynı zamanda uykuda kalmanıza yardımcı olur.
 33. Fındık, somon, soya, zeytinyağı, yumurta, mandıra, yapraklı yeşillikler, et, yulaf ezmesi, koyu tenli meyveler ve yulaf ezmesi gibi beyin gıdalarını yiyin. Zihninizi keskin ve vücudunuzu zinde tutmaya yardımcı olurlar.
 34. Müzik terapisi. Saldırganlığı ve depresyonu azaltmak, ruh halini düzenlemek, uykuyu iyileştirmek ve hatta eski şarkılar bellekte depolandığından yeni beyin hücreleri oluşturmak için müzik kullanın.
 35. Kasları tahmin etmek için hızı birleştirin. Hızlı şekilde indirin ve yavaşça kaldırın veya temsilcinin ortasında duraklayın.
 36. İşlerin dengeli olduğundan emin olun ve tüm çekirdeği güçlü tutmak için karın kaslarınıza yaptığınız kadar sırtınızı çalışın.
 37. Bir atın dinlenme . Pazartesi, bacaklar Salı günü silah yapabilirsiniz. Dinlenme günlerinin amacı, kasların iyileşmesi ve güçlenmesi için zaman kazandırmaktır.
 38. Proteinleri smoothies’e dahil edin. Bi Pro proteinleri iyidir çünkü ilave yapay tatlar veya ilave şeker yoktur.
 39. Egzersiz ile deney yapın. Sevdiğimiz şeyleri gerçekleştirmek ve bunlara bağlı kalmak çok daha kolaydır.
 40. Basit el yıkama birkaç hastalığın önlenmesine yardımcı olacağından ellerinizi yıkayın.
 41. İçecekleri paylaşmayın çünkü mikroplar alkol ve içeceklerin paylaşımı yoluyla kolayca yayılır.
 42. Hastaysanız evde kalın. Hastalığın hızını zorlayamayız, ancak yayılmasını önlemeye yardımcı olabiliriz.
 43. Eğer kendinizi aşağı hissediyorsanız perakende terapiye dokunmakla ilgili yanlış bir şey yoktur.
 44. Sağlıklı insanların etrafında durmak sağlıklı alışkanlıklarını seçmenizi sağlayabilir.
 45. Vücudunuzu gevşetin. Gerginliklerinizi serbest bırakın ve en çok keyif aldığınız eğlenceli hobi ile uğraşın.
 46. ​​Paketlenmiş öğle yemeğinizi işe götürün. Öğle yemeğinizi asla fast food eklemlerine bırakmayın. Sağlıklı öğle yemeğinizi hazırlayın ve yemeğinizin sizin için iyi olduğunu bileceksiniz.
 47. Islak veya karlı günlerde kapalı alanda egzersiz yapın. Mobilyaları, oturma veya diğer egzersiz formlarına yardımcı olmak için kullanın. Aerobik konusunda iyi bir DVD eğlencelidir, yararlıdır ve formda kalmanızı sağlar.
 48. Kalk ve yemek. Günlük olarak kahvaltı yemek, gereksiz kilo ekleme olasılığınızı% 44 ve kalp hastalığı için risk faktörleri olan insülin direnci geliştirme olasılığının yüzde kırk bir olmasını sağlar.
 49. Domates alımınızı artırın. Domates, arter duvarlarında zararlı kolesterol birikmesini önleyen likopene sahiptir.
 50. Ağrıyı Sonlandır. Yapılan her karın egzersizi seti için bir dizi bel egzersizi yapılmalıdır. Bel ağrısını ve zayıf duruşu önlemek için sadece abs’inize odaklanmaktan kaçının.
egzersiz

Kaynak:www.positivityguides.net/

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.