Bisiklet Kanunu Nasıl Olmalı?

Aşağıdaki bisikletçilerle ilgili olabilecek bisiklet kanununun bir özetidir. 

1. bisikletin tanımı nedir?

(a) “Bisiklet”, herhangi bir kişinin üzerine binebileceği, iki tandem tekerleği olan ve iki ön veya arka tekerleğe sahip olmasına rağmen genel olarak bisiklet olarak tanınan herhangi bir cihaz dahil olmak üzere, yalnızca insan gücü ile itilebilen her cihaz anlamına gelir. Bisiklet, tanımlandığı gibi elektrik destekli bir bisiklet içerir.

(b) “Bisiklet”, scooter, motorlu ayak scooter veya benzer cihazları içermez.

Bisiklet yolu

2. Bisiklet bir motorlu taşıt mıdır?

Hayır,Bir “motorlu taşıt”, kendinden tahrikli her araç ve tepegöz tramvay tellerinden elde edilen elektrik gücü ile itilen her taşıt olarak tanımlanır. Motorlu taşıt elektrikli kişisel yardımcı hareketlilik cihazı veya yalnızca insan gücü ile hareket ettirilen bir araç içermez.

3. Elektrikli destekli bisiklet nedir ve nerede bisiklet kullanabilirim?

“Elektrikli destekli bisiklet” iki veya üç tekerlekli bisiklet:

(1) insan itişi için bir sele ve tamamen çalıştırılabilir pedallara sahiptir;

(2) gereksinimleri karşılar:

(3) 1.000 watt’tan fazla olmayan bir güç çıkışına sahip olan bir elektrik motoruna sahiptir, aracı saatte 20 milden daha yüksek bir hızda itemez, daha da arttıramaz yalnızca insan gücü saatte 20 milden fazla bir hızda itmek için kullanıldığında cihazın hızı ve aracın frenleri uygulandığında işlevini keser veya durur.

Pedallı elektrikli destekli bir bisiklet ve saatte 20 milden daha hızlı gidemeyen bir motor, yasa kapsamında bir bisiklet olarak kabul edilir; ilgili tüm bisiklet yasaları geçerlidir.

Elektrikli bir bisiklet sürücüsü en az 15 yaşında olmalıdır.

Genellikle elektrik destekli bisikletler, aksi belirtilmedikçe bisikletler gibi çalışabilir.

“Karayolu”, bir karayolunun, kaldırım veya omuz hariç, taşıt seyahati için geliştirilmiş, tasarlanmış veya normal olarak kullanılan kısmı anlamına gelir. Komiser, altbölüm 25’te tanımlandığı gibi dinamik omuz şeritlerinin kullanılmasına izin verdiği dönemlerde, karayolu bu omuzu içerir. Bir otoyolun iki veya daha fazla ayrı yol içermesi durumunda, burada kullanıldığı şekliyle “yol” terimi, bu tür herhangi bir yola ayrı ayrı atıfta bulunacaktır, ancak bu gibi tüm yollara kolektif olarak değinmeyecektir.

5. Bir bisikletçiye, bir karayolunda seyahat edip yolun tüm kurallarına uymaları halinde trafiği engellemek için bilet verilebilir mi?

Hayır. Bisikletçiler  trafikte olarak kabul edilir ve  bir aracın sürücüsü için geçerli olan hak ve sorumluluklara sahiptir .

“Trafik”, seyahat amacıyla herhangi bir otoyol kullanırken tek tek veya birlikte yaya, basmış veya hayvan sürülmüş hayvanlar, araçlar, tramvaylar ve diğer taşıtlar anlamına gelir.

6. Bisikletlilerin kırmızı ışık yakması yasal mı?

Hayır, ancak savunulabilir. 

Bir bisikletçi tamamen durduysa ve onları algılamayan bir sensör kullanan bir ışıkta bekliyorsa, bisikletçi şunları yapmalıdır: 1) makul bir süre beklemelidir (en az bir sinyal döngüsü tavsiye edin), 2) tüm çapraz trafiğe ulaştıktan sonra. bisikletçi devam edebilir.

7. Bir bisikletçi geçerken motorlu taşıtların izlemesi gereken geçiş yasaları var mı? Geçiş bölgesi yoksa ne olur?

Evet, bir motorlu taşıtın sağlaması gereken minimum geçiş mesafesi 3 fittir. Daha yüksek hızlarda güvenlik için daha fazla alan daha iyidir ve gereklidir. 

(3) bisikletle veya karayolunda aynı yönde ilerleyen bir kişiyi sollayan bir motorlu taşıtın operatörü güvenli bir mesafe bırakmalı, ancak hiçbir durumda bisiklet veya bireyi geçerken üç metreden az boşluk bırakmalı ve güvenli bir şekilde geçinceye kadar açıklığı korumalıdır geçmiş bisiklet veya bireysel geçmiş.

Sürücüler, güvenli olduğu zaman aynı yöne giden bir bisikleti geçmek için yolun sol tarafına çift sarı bir çizgiyi geçebilirler,

(c) … (2) motorlu taşıtın sürücüsü ya (i) güvenli bir açıklık mesafesi sağlamaz, hiçbir durumda motorlu taşıtın genişliğinin en fazla üç feet veya yarısından daha az veya (ii) tamamen otoyolun sol şeridine girer; (3) bisiklet operatörünün (i) sola dönüş yapmaması veya (ii) bisiklet operatörünün sola dönüş yapmak istediğini bildirmemesi; ve (4) motorlu taşıtın sürücüsü, bu bölümdeki diğer tüm uygulanabilir gerekliliklere uymaktadır.  

bisiklet yolu

(4) bir taşıt sürücüsü, sadece güvenli bir şekilde bu harekete izin veren koşullar altında başka bir aracı sağdan geçip geçebilir. Hiçbir durumda böyle bir hareket, bir bisiklet şeridinde veya kaplamalı veya kaplamasız veya omzun üzerine veya yolun kaldırımından veya ana hareket eden kısmından sürülerek yapılmamalıdır.

9. Bir sürücü bisiklet şeridinde park edebilir veya araç kullanabilir mi?

Hayır, sürücüler bisiklet şeritlerinde araba kullanamazlar.

Bir karayolunda bir bisiklet şeridi kurulduğunda, böyle bir karayolunda motorlu taşıt işleten herhangi biri, park etmesine izin verilen yerleri park etmek, karayoluna girmek veya çıkmak veya hazırlanmak için park manevraları yapmak dışında bisiklet şeridinde araç kullanamaz. 

Hayır, sürücüler bu şekilde imzalanmadıkça bisiklet şeridine park edemezler. 

Aşağıdakilerden herhangi birinde başka trafikle çatışmaktan kaçınmak veya bir polis memurunun veya trafik kontrol cihazının talimatlarına uymak gerekmediği sürece hiç kimse aracı durduramaz, park edemez veya park edemez:

(14) bir bisiklet şeridinde, gönderilen işaretlerin park etmesine izin verilmesi durumu hariç.

10. Bir bisikletçi, bir sürücü ile aynı trafik kurallarına uymak zorunda mıdır?

Evet. Bisiklet kullanan her kişi, bu bölümdeki bisikletle açıkça ilgili olan hükümler ve bu bölümün kendi hükümleri uyarınca olan diğer hükümleri hariç olmak üzere, bu fasıldaki diğer herhangi bir aracın sürücüsüne uygulanan tüm hak ve ödevlere sahip olacaktır. doğa bisikletlere makul şekilde uygulanamaz.

bisiklet

11. Şeritler arasında sürmek yasal mı (AKA şerit bölme / filtreleme)?

Hayır. Herhangi bir şeritli yol üzerinde, bisikletliler tek bir şeritte binmelidir. Bisikletçiler sadece özel bir bisiklet tesisi veya işaretli bir omuz varsa sağdan geçebilirler. , özellikle bisikletlerin çalıştırılması ile ilgilidir ve bisiklet süren kişilerin başka herhangi bir aracın yasalarına uyması gerekir. , bisikletlerin tek bir şeritte sürmesi gerektiği gerçeğini referans alarak bu noktayı güçlendirmektedir.

Trafik kanunları geçerlidir. Bisiklet kullanan her kişi, bu bölümdeki bisikletle açıkça ilgili olan hükümler ve bu bölümün kendi hükümleri uyarınca olan diğer hükümleri hariç olmak üzere, bu fasıldaki diğer herhangi bir aracın sürücüsüne uygulanan tüm hak ve ödevlere sahip olacaktır. doğa bisikletlere makul şekilde uygulanamaz.

Bir karayolu veya omuzda bisiklet kullanan kişiler ikiden fazla sürmeyecek ve trafiğin normal ve makul hareketini engellemeyecek ve şeritli bir yol üzerinde tek bir şeride binecektir.

12. Başka bir kişiyi bisikletle taşımak yasal mı? Çocuk koltuğuna ne dersiniz?

Evet, bisiklet bir yolcu taşımak üzere tasarlanmışsa veya onaylanmış ve bağlı bir çocuk koltuğuna sahipse. 

Tandem bir bisiklet, kargo veya yardımcı bisiklet veya treyler dahil hiçbir bisiklet, bir kerede tasarlandığı ve donatıldığı sayıdan daha fazla insan taşımak için kullanılamaz, ancak yetişkin bir sürücü bir çocuğu için tasarlanmış bir koltukta taşıyabilir. bisiklete güvenli bir şekilde bağlanmış çocukları taşımak.

13. “Yolculuk yapmak” için başka bir araça asılmak yasal mı?

Hayır,Herhangi bir bisiklet, coaster, tekerlekli paten, kızak, kızak, kaykay veya oyuncak araca binen kişiler, aynı veya kendilerini bir yoldaki herhangi bir sokak otomobiline veya araca takamazlar.

14. Bir bisikletçi trafik yönüyle gitmek zorunda mı?

Evet. Trafik şeridindeki yoldaki bir bisikletçi, aynı şekilde omuzdaki bir bisikletçi veya bisiklet şeridindeki trafik yönünde sürmelidir. 

4 (b) Bir bisiklet bir yolun omzunda seyahat ediyorsa, bisiklet bitişik araç trafiğiyle aynı yönde hareket edecektir.

15. Bisikletçi bisiklet şeridinde mi yoksa yan yolda mı olmalı?

Hayır. Bisikletlilerin bisiklet şeridi kullanmasını gerektiren bir yasa yoktur. Bisikletlilerin, başka bir bisikletçiyi geçmek, park etmiş arabalara çok yakın olmaktan kaçınmak (araba kapılarını açmak yollarını engelleyebilirse), engelleri veya kaygan koşulları önlemek veya bir dönüşe hazırlanmak için bitişik şeritleri kullanmaları gerekebilir. Bisikletçiler bir bisiklet şeridine veya yan yola girdiğinde veya çıktıklarında, bitişik bir seyahat şeridindeki sürücülere sinyal vermeli ve vermelidirler.

16. Bir bisikletçi yolun sağ yarısında nereye gitmelidir?

Bisikletler dar olduğu için bazen bisikletlerin ve araçların aynı şeridi paylaşması mümkündür (14 feet veya daha büyük geniş şeritler). Bunun mümkün olduğu durumlarda, bisikletçi sağa kadar güvende olmalıdır (aşağıya bakınız). Bisiklet listesini güvenli bir şekilde geçmesi koşuluyla daha hızlı trafik geçebilir (minimum üç ayak).

Daha hızlı motorlu taşıt veya bisikletçi için sollama güvenli olmadığında (3 fitten daha az boşluk), bisikletçi yasal olarak şeridin çoğunu güvenlik için makul olarak kullanma hakkına sahiptir (genellikle 14 fit genişliğinde veya daha az şeritlerde), motorlu taşıt bisikletçiyi geçmek için ya geçmeyi beklemeli ya da şerit değiştirmelidir.

(a) Bir yol üzerinde bisiklet kullanan herkes, aşağıdaki durumlar haricinde, yolun sağ kenarına ya da yol kenarına mümkün olduğunca yakın sürmelidir:

(1) aynı yönde ilerleyen başka bir aracı geçerken ;

(2) bir kavşakta veya özel bir yola veya araba yoluna sola dönüş için hazırlanırken;

(3) sabit ya da hareketli nesneler, araçlar, yayalar, hayvanlar, yüzey tehlikeleri ya da dar genişlik şeritleri de dahil olmak üzere, sağ kaldırım kenarı ya da kenar boyunca devam etmeyi güvenli olmayan durumlardan kaçınmak için makul ölçüde gerekli olduğunda; veya

(4) bir yolun omzunda veya bisiklet şeridinde çalışırken.

17. Bisikletçiler iki yan yana gelebilir mi?

Tek dosya sürme genellikle en güvenli olmasına rağmen, bisikletlilerin yollarda iki yönlü sürmelerine izin verilir. 

(c) Bir karayoluna veya omzuna bisiklet süren kişiler ikiden fazla sürmeyecek ve trafiğin normal ve makul hareketini engellemeyecek ve şeritli bir yol üzerinde tek bir şeride binecektir.

18. Bisikletçi kaldırıma çıkmalı mı?

Hayır. yasalar bisikletçilerin kaldırıma çıkmasını gerektirmez ve bisikletçi ve yayalar için güvenlik tehlikeleri nedeniyle genellikle bu önerilmez. En önemlisi, kaldırımlar bisiklet hareket hızı için tasarlanmamıştır. 10 yaş ve altındaki çocukların kaldırımda ve bir yetişkinin önderliğinde sürüş yapmasını önermektedir, çünkü henüz fiziksel yol becerileri ve bilişsel yollarda gezinme yeteneği geliştirmemiş olabilirler.)

bisiklet

19. Bisikletçinin kaldırıma binmesi yasal mı?

Ara sıra.  yasaları, bir iş bölgesinde veya şehir yönetmelikleri tarafından yasaklanmadığı sürece, kaldırım sürüşünü yasaklamaz. , bir iş bölgesi, yüzde 50’den fazla iş kullanımı ile bir blok tarafından tanımlanmıştır. Ayrıca, kaldırımda veya yaya geçidi üzerinde bir yol veya omuz boyunca bisikletle yasal olarak çalışan bir kişi, aynı koşullar altında bir yaya için geçerli tüm hak ve görevlere sahip olacaktır. Bu, bisikletçi bir araca yaklaşıyorsa yaya geçidine girmemesi gerektiği anlamına gelir ve sürücünün durması imkansızdır. Kaldırımda sürerken bir bisikletçi yaya hızlarında hareket etmeli ve diğer yayaları geçerken sesli bir sinyal vermeye ve kaldırımdaki diğer yayalara verim vermeye devam etmelidir.

20. Bir bisikletçi bisikletini bir yaya geçidinden sürüp yürümek zorunda mı?

Hayır, ama dikkatli olun. Yaya geçidi kullanan bir bisikletçi, kavşaktan geçmek için açıkça ayrılmak zorunda değildir, ancak bazı durumlarda bu en güvenli seçenek olabilir. Kaldırımda veya yaya geçidi üzerinde bir yol veya omuz boyunca bisikletle yasal olarak çalışan bir kişi, aynı koşullar altında bir yaya için geçerli tüm hak ve görevlere sahip olacaktır. Bu, bisiklete bir araç yaklaşıyorsa yaya geçidine girmemesi gerektiği anlamına gelir ve aracın durması imkansızdır.

21. Bisikletçi kask takmak zorunda mı?

yasa bisikletçilerin kask takmasını gerektirir.  Bisiklet İttifakı, bir kaza durumunda kafa ve beyin yaralanmalarının şiddetini önleyebileceği veya azaltabileceği için bir tane giymenizi şiddetle tavsiye eder.

22. Bisikletçi karanlıkta ışıkları kullanmak zorunda mı?

Evet. (a) Bisiklet veya operatörü

(1) öne en az 500 metre mesafeden görülebilen beyaz bir ışık yayan bir lamba ile donatılmadıkça, hiç kimse gece bisiklet kullanamaz; ve

(2) bir motorlu taşıt üzerindeki yasal ön farların doğrudan önündeyken, 100 metreden 600 metreye kadar tüm mesafelerden görülebilen Kamu Güvenliği Departmanı tarafından onaylanmış tipte bir kırmızı reflektör. Hem önden hem de arkadan en az 500 metre mesafeden görülebilen lambalarla donatılmış bir bisikletin bu paragrafa tam olarak uyduğu kabul edilir.

23. Yasa bisikletlerde fren yapılmasını gerektiriyor mu?

Evet. Yasa, sabit vites bisikletlerini içeren bir fren gerektiriyor. 

(e) Operatörün kuru, düz, temiz bir zeminde frenli tekerlek kızağı yapmasını sağlayacak bir arka fren veya ön ve arka frenlerle donatılmış olmadığı sürece hiç kimse bisiklet kullanamaz. Arka tekerleğin kuru, düz, temiz bir zeminde kaymasını sağlayabilen doğrudan veya sabit bir dişli ile donatılmış bir bisikletin bu paragrafa tam olarak uyduğu kabul edilecektir.

24. Bir bisikletçi dönüşlerini veya şerit değişikliklerini bildirmek zorunda mı?

Evet, ama her zaman değil.

Bisikleti kontrol etmek için kol gerekmedikçe, dönmeden önce bisikletin kat ettiği son 100 fit boyunca sürekli olarak sağa veya sola dönecek bir kol sinyali verilmeli ve bisikletin durması beklenirken verilmelidir.

25. Sokakta park etmek yasal mı? Bisikletçiler kaldırımda nereye park edebilir?

Evet. (a) Bir kişi, yerel yetkililer tarafından yasaklanmadığı veya kısıtlanmadığı sürece, kaldırıma bisiklet park edebilir. Kaldırıma park edilmiş bir bisiklet, yaya veya diğer trafiğin normal ve makul hareketini engellemez.

(b) Bir bisiklet, yasal olarak park edilmiş bir motorlu taşıtın hareketini engellemeyecek şekilde park edildiğinde, park etme izni verilen herhangi bir yere park edilebilir.

26. Sınırlı erişimli bir otoyolda araç kullanmak yasal mı?

Hayır. Bisikletlilerin kontrollü erişim otoyollarına girmesi yasaktır. Bisikletçiler yalnızca otoban giriş tabelalarının yasakladığı yerlerde yasaktır. 

(c) Taşımacılık komiseri emriyle olabilir ve herhangi bir kamu otoritesi, kendi yetki alanlarındaki herhangi bir kontrollü erişimli otoyolla ilgili olarak, bu tür bir otoyolun yayalar, bisikletler veya diğer motorsuz trafik tarafından kullanılmasını yasaklar veya düzenler. motorlu bisikletler veya normal ve güvenli trafik akışıyla uyumsuz olduğu tespit edilen herhangi bir sınıf veya trafik türünden.

27. Sürücülerin kapılarını bisikletlilere açan bir yasa var mı?

Evet.Hiç kimse, makul derecede güvenli olmadığı ve diğer trafiğin hareketine müdahale etmeden yapılabilene kadar, motorlu taşıt üzerindeki herhangi bir kapıyı açamaz. Hiç kimse, hareketli trafiğe bitişik bir aracın yan tarafındaki herhangi bir kapının, yolcuları yüklemek veya boşaltmak için gerekenden daha uzun bir süre açık kalmasına izin vermeyecektir.

28. Yanıp sönen park edilmiş bir okul otobüsü için bisikletin durması gerekiyor mu? Bisiklet geçebilir mi?

Evet, bir bisikletçi durmalı ve beklemelidir çünkü bisiklet bir “araç” tır. 

(1) Bir okul otobüsü bir sokakta veya otoyolda veya işaretlerin dikildiği ve uzatılmış bir durdurma sinyali kolu ve yanıp sönen kırmızı ışıklar görüntülediği başka bir yerde durdurulduğunda, otobüse yaklaşan bir aracın sürücüsü, aracı durduracaktır. otobüsten en az 20 metre uzakta. Araç sürücüsü, okul otobüsü durdurma sinyal kolu geri çekilinceye ve kırmızı ışıklar artık yanıp sönmeyene kadar aracın hareket etmesine izin vermeyecektir.

(2) Okul otobüsü ön uyarı yanıp sönen sarı sinyalleri görüntülerken hiç kimse otobüsün sağında, yolcu kapısı tarafında bir motorlu taşıtta okul otobüsünü geçemez veya geçmeye çalışamaz.

bisiklet yolu

29. Bisiklet sürerken cep telefonu kullanmak yasal mı?

Evet. Bununla birlikte, bisiklet sürücülerini her türlü dikkati dağılmış sürüşten caydırır.

30. Bisiklet sürerken metin yazmak yasal mı?

Teknik olarak yasaldır. Ancak, tüm motorlu taşıt sürücülerinin sürüş sırasında mesaj atması yasaktır. , bisiklet sürücülerini dikkat dağıtan bisiklet davranışlarından caydırır.

31. Bisikletinizi sürerken DUI ile ücretlendirilebilir misiniz?

Hayır. Sarhoşken bisiklete binmek tehlikeli olsa da, yasalara göre bisiklet motorlu bir araç değildir. DUI sadece motorlu taşıt operatörleri için geçerlidir. Sarhoşken davranışlarınız için başka yasalar geçerli olabilir.sarhoşken bir bisiklet kullanmayı kesinlikle tavsiye etmemektedir.

32. Bir bisikletçi ihlal nedeniyle belirtilirse, sürüş kaydına girer mi?

Ara sıra. Kolluk kuvveti ve yerine bağlı olarak, yapılan atıf idari veya yasal olabilir. İdari ise, bir kişinin sürüş kaydına girmez. Yasal, (genellikle bir iz değil bir yol üzerinde) ve hareketli bir ihlal ise, bir kişinin sürüş kaydına gider.

33. Bisikletçi ehliyet taşımak zorunda mı?

Hayır, yasalar ehliyet taşımanızı gerektirmez. Bununla birlikte, tüm bisikletçilerin sürüş sırasında bir tür resimli kimliği taşınması şiddetle tavsiye edilir. Acil durumlarda kolluk kuvvetleri veya güvenlik personelinin sizi tanımlaması veya ailenizle temas kurması gerekebilir. Sağlık sorunlarınız varsa, hem sizi tanımlayan hem de olabilecek sağlık sorunlarını tanımlayan bir kimlik taşımanız önemlidir.

Kaynak:bikemn.org

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.