İkinci Dalga Coronavirusü Önlemek İçin Yaz Tatilinizi Sınırlayın

Covid 19 hakkında çok az şey biliniyor, dünyanın her yerinden virologlar bize söylüyor.Yüzyılı aşkın bir süredir en büyük salgın hastalığına neden olan oldukça bulaşıcı bir virüs.Hayatlarımız tersine döndü. Geleceğimiz hafifçe söylemek gerekirse puslu.İkinci Dalga Coronavirusü Önlemek İçin Yaz Tatilinizi Sınırlayın.

İkinci Dalga Coronavirus


Çin’den gelen haberler , rejim tarafından sızdırılan şeylerin daha iyi olması, dünya çapında yayınlanan bilgiler, “geri dönüş enfeksiyonu“, bu da kısıtlayıcı önlemlerin geri dönüşüyle ​​birlikte koruma düzeyini yeşilden turuncuya yükseltmiştir.
Avrupa Komisyonu başkanı U. von der Leyen, yaşlılara yıl sonuna kadar veya aşı bulunana kadar sosyal izolasyona devam etmelerini “tavsiye ediyor”.
Uzmanlar,insanların yaz tatillerini planlamadan ve rezervasyon yapmadan önce birkaç hafta daha beklemenin daha iyi olacağını ekliyor,ancak
birkaç kurnaz insan, hafta sonu tatil evlerine ulaşmak için bir yolculuğa çıktı bile.
Durum her zaman ciddi ve endişe vericidir,” doktorlar salgın eğri yavaş düşse bile tekrarlamaya devam eder “diyor.
Şimdi herkes için açıktır ki, sözde kısıtlayıcı önlemlerin hafifletilmesiyle, sürekli sosyal uzaklaşma ve kişisel koruyucu ekipman giyerek, yüksek dikkat davranışlarını benimsememiz gerekecektir.
Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, en azından birkaç ay, belki bir yıldan fazla olacak.

Virüs her zaman aramızda, aşıya kadar.
Bize verilen ve bize uygulanan önlemlere uyulmadığı takdirde ikinci bir “bulaşma dalgası” tehlikesi vardır.
Bilim dünyasının oybirliğiyle görüşü, yaşadığımız ve deneyimlediğimizden daha öldürücü olan ikinci bir dalga gelebilir.
Verileri analiz ederek, günlük olarak dinlediğimiz uyarılara odaklanarak, virüsü önlemek ve öngörmek için bu vazgeçilmez önlemleri almaya çalışmak gerekir.

Artık hazırlıksız yakalanamayız, böyle ölümcül bir savaşla savaşırken yeterli tutum ve çözümler üretmeliyiz, ancak ülkemizin insanları nedense spor aşkıyla, koşma riskiyle karşı karşıya olduğu , uzun zamandır beklenen yaz tatili için ciddi bir tehlike olacaktır.Tatil yerlerindeki karışıklıktan kaçınmak zor olacaktır.
Sosyal metreyi, izolasyonu zorlamak ve deniz kenarındaki, göl kenarı kıyılarındaki ve belirli piknik yerlerindeki toplanmalardan kaçınmak için ne kadar düşünüleceği açıktır.Sadece bu da değil.
Birçok turistik yerde, tüm bölgelerindeki vatandaşların karışımı kaçınılmaz olacak, böylece Covid 19’un difüzyonunun önemli ölçüde farklı olduğu farklı bölgelerin insanları enfeksiyonu birbirine yayacak ,bir düşünün.


Patlayıcı bir durum.
Bu bağlamların gerçeği, sokağa çıkma yasağında olumsuz olarak deneyimlendi.Turistik yerler enfekte kişilerin en fazla olduğu bölgedir.
Bazı sahil beldelerinde Temmuz ve Ağustos aylarında neler olabileceğini hayal etmek zor…
Ülkemizin turizm sektörünü etkileyen Covid 19 krizi göz önüne alındığında, bir kumar gibi görünüyor, ancak daha da kötü bir trajediden kaçınmak için, bölgesel sınırların dışında tatil yapmayı yasaklamak gerekli olacak .(yabancılar için de).

Tatil hakkında konuşmak çok erken

“Tatillerde ne olacağını cevaplamak için henüz çok erken görünüyor. Bunu düşünmeli ve dikkatle hareket etmeliyiz. Bu da her seferinde bir adım atmak demektir. Önümüzdeki birkaç ay boyunca ve aşı olana kadar bize eşlik edecek olsa bile salgını bir eşikte tutmalıyız. ““virüs düşüşte ama yok değil”
Zaten yapılan fedakarlıklar karşısında önemli bir kısıtlamadır, ancak insanların yaşamları ve sağlığı korunmalıdır.
Ayrıca, özellikle sağlık yapılarının eksik olduğu ve kaynakların yetersiz olacağı bu bölgelerde sağlık hizmetleri yetersiz kalabilir.Ulaşım ve iş yaşamında ve günlük aktivitelerde yaşam organizasyonumuzu yeniden düşünmek ve yeniden düzenlemek zorundayız.
Alternatif yok.
Bir savaşla savaşıyoruz , çatışma sırasında bu salgından çıkan durumu kabul etmeli ve milletimizin yaşamını, her yaşamın geleceğini savunmalıyız.

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.