COVID-19’u Durdurmak İçin Dışarıda Sadece Bir Çift Ayakkabı Giyilmeli

Bir DOKTOR ve virolog, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için diğer öneriler arasında eve gelindiğinde ayakkabıların hemen çıkarmaları konusunda uyardı.Uzmanlar, COVID-19’u durdurmak için dışarıda sadece bir çift ayakkabı giymeleri konusunda uyarıyor.

Uzmanlar, Coronavirus sırasında uyarıda bulundu :virüsün yayılmasını engellemek için hayati önemli olduğunu düşündükleri birkaç tavsiyede bulundu .

Eviniz Ne Kadar Temiz?

Tavsiye ise büyük ölçüde virüsü öldürmek için el yıkama üzerine odaklanmıştır.Ancak, koronavirüs partikülleri hala evlere başka yollarla sızabilir.Yeni tavsiye, Britanyalıların eve döndüklerinde ayakkabılarını hemen çıkarmaları ve aynı zamanda dışarı çıkmak için belirli bir çift seçmeleri gerektiğini öne sürüyor.

Dediler ki: “Dışarıdan ilk geldiğinizde derhal ayakkabılarınızı çıkarın. Çoğu ayakkabının, virüsün üç ila beş gün arasında herhangi bir yerinde yaşayabileceği gözenekli olmayan kauçuk bir tabanı olmalıdır.

“Ayakkabıları koridorda ya da aynı yerde tutun ve dışarı çıkmak için sadece bir çift ayakkabı kullanmaya çalışın.”Koronavirüsün kıyafetlerde 24 saate kadar sürebileceğine inanılıyor.

“ Toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kaldıysanız veya insanlarla yakın temas kurduysanız, kıyafetlerinizi hemen değiştirmeyi ve yıkamayı düşünün.”Tavsiyeleri kişisel hijyeni aştı: ayrıca virüsün paket servisi olan gıdalara yayılma potansiyeli konusunda da uyardılar.

Şu anda, rehberlik paketin gıda ambalajının endişe kaynağı olabileceği konusunda uyarıyor çünkü virüs kartonda 24 saate kadar ve plastik üzerinde üç ila beş gün daha yaşayabilir.Uzmanlar, yemekten önce yiyecekleri herhangi bir ambalajdan çıkarmanın ve atılmanın önemli olduğunu söylüyor.

Ambalajla temas etmiş olabilecek tüm yüzeyler silinmeli ve dezenfekte edilmelidir.Virolog Lisa Cross’a göre, sadece doğru şekilde seyreltilmiş bir çamaşır suyu çözeltisi veya sabun ve su gibi ürünleri temizlemeniz gerekir.

Sabun ve su büyük ölçüde çok yönlüdür ve özellikle yiyeceklerle geçen maddeler üzerinde virüsün öldürülmesinde etkilidir .Çocuk oyuncaklarını hüzünlü ve etkili bir şekilde temizlemek için de uygundur.Öte yandan çamaşır suyu, ışık anahtarları, zeminler ve tezgahlar gibi sürekli kullanım yaşayan noktalar için de iyidir.

Dr Javid ayrıca ayrı ayrı havluların kullanılmasını tavsiye etti.Örneğin, çapraz kontaminasyonu durdurmak için bulaşık kurutma havlusu, ayrı bir el kurutma havlusu ayrı olmalıdır.

Çamaşır makinesinin kullanımı açısından, bakterilerin ve virüsün olası kalıntılarının yok edilmesini sağlamak için bulaşık bezlerinin ve havlularının 60 ° C veya daha yüksek sıcaklıkta yıkanması önerilir.

Kaynak:www.express.co.uk

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.