AMERİKAN ARABASI MUSTANG ELEKTRİKLE GİDİYOR

Ford Mustang, 55 yıl önce Mustang II’nin piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez yeni bir model ekliyor ve yeni Mach-E SUV modelinin gelecek yıl sonuna kadar Avrupa’yı vurması planlanıyor.

Elektrikli olmasına rağmen, otomobil üreticileri sıkıcı olmayacaklarına karar verildi. “Hızlı. Eğlenceli. Bu özgürlük ”diyor Ford Motor Company’nin yönetim kurulu başkanı Bill Ford. “Yeni nesil Mustang sahipleri için.”

Gerçekten de, yeni otomobille ilgili her şey hızlı olacak, bir GT baskısı beş saniyenin altında 0-62mph’den geliyor. Şarj işlemi de hızlı olacak ve pilin% 70’ini hızlı bir istasyonda sadece 38 dakikada dolduracak. Arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli sistemlerle sunulacak ve meyve suyu bitmeden önce 370 mil kadar sürecek.

Motoru, 15.5 inç dokunmatik ekranlı eğlence sisteminin yanı sıra ses tanıma teknolojisini tanıtan tek yüksek teknoloji ürünü özellik olmayacak.

Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley, “Mustang Mach-E, Ford’un şimdiye kadar tanıttığı en heyecan verici araçlardan biri. “Bu amaca uygun tamamen elektrikli araç benzersiz, ama yine de açıkça bir Mustang ve Avrupa’daki müşteriler için tam doğru zamanda geliyor.”

“Bu tamamen yeni araç, sıfır emisyonlu sürüşten çok daha fazlasını temsil ediyor: tamamen elektrikli araç sahipleri için stressiz deneyimler ve gönül rahatlığıyla ilgili” dedi.

Ford

FORD’UN GELECEĞİ

Özel Grabber Blue Metallic boyası, tam boy panorama tavanı, kontrast koltuk dikişi ve “First Edition” işaretli bir itme plakası ile genişletilmiş, dört tekerlekten çekiş konfigürasyonunda sınırlı bir First Edition sunulacak.

Aracın kesin özellikleri ve maliyeti bilinmemektedir.

Amerikan otomobil devi, Mustang Mach-E’nin önümüzdeki yıl sonuna kadar Avrupa’da başlatmayı planladığı 14 yeni elektrikli araçtan sadece biri olacağını söyledi.

Mach-E, 55 yıl Ford’daki ilk yeni Mustang modelidir

Bu yeni araçların yoldayken şarj noktalarına yeterli erişimini sağlamak için Ford, aynı zamanda lansman öncesinde Avrupa’da 400 yüksek güçlü şarj istasyonu kurmayı hedefleyen IONITY konsorsiyumunun kurucu bir üyesidir.

İç mekanda 15,5 inç dokunmatik Ford

Kaynak:euronews.com

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.