Restoranlarınız ve kafeleriniz için kablosuz pazarlama

Yeni müşterileri tekrar eden müşterilere dönüştürün
Restoranlarınız ve kafeleriniz için kablosuz pazarlama ile yeni müşterileri tekrar müşterilere dönüştürün ve kârınızı katlanarak artırın. Bir sonraki öğle veya akşam yemeği planları için restoranınızı en iyi seçenek olarak konumlandırmak için dijital pazarlamayı hassas bir şekilde gerçekleştirin.
Müşterilerinizin kim olduğu, iletişim bilgileri ve ne sıklıkta ziyaret ettikleri hakkında tam bilgi edinin. Yeni müşterilerle ayrıldıkları anda etkileşime geçin ve teşvikler sunarak geri dönmelerini sağlayın.

Kablosuz pazarlama ile müşterilerinizin kim olduğunu öğrenin
Yiyecek ve İçecek için WiFi Pazarlama ile müşterilerinizi hem bireysel hem de toplu olarak daha iyi anlayın. Onları daha kişiselleştirilmiş bir şekilde birleştiren daha güçlü ilişkiler kurarak onlarla etkileşim kurmak ve onlarla iletişim kurmak için stratejiler geliştirin.
Pazarlama stratejilerinize odaklanmak için müşteriniz arasındaki mevcut demografik bilgileri ve ilgi alanlarını kolayca anlayın. Talebe göre yeni restoran yerleri için potansiyel müşteriler veya öngörüler oluşturun.

Müşteri anketleri yürütün
İşletmeniz için en önemli kişilerden, müşterilerinizden güçlü, zamanında ve eyleme geçirilebilir bilgiler edinin. Proaktif olarak düzeltici önlemler alın veya işinizin olumlu yönlerine daha fazla yatırım yapın.
Müşterilerin beğenip beğenmedikleri, genel yemek deneyimi, sunucuları, ambiyans, menünüz, şarap ve kokteyl listeniz veya işletmenizin geliştirmek isteyebileceğiniz diğer özellikleriyle ilgili bilgileri kolayca isteyin.

Sosyal ve e-posta pazarlamasıyla müşterilerle etkileşim kurun
Facebook, Instagram ve Google Ads gibi güçlü platformlarda iyi hedeflenmiş sosyal medya reklamları oluşturun. Misafir WiFi’nizi kullanarak kimlik doğrulaması yapıldığında toplanan verileri kullanarak müşterilerinizi hiper hedefleyin.
E-posta kampanyalarını kullanarak veya mağazadan çıktıktan sonra müşterilerinize ulaşın. Mağazalarınıza trafik çekmek açısından her kampanyanın YG’sini kesin olarak değerlendirin.

Restoranlarınızı çapraz tanıtın
Sadece satış yapmak için değil aynı zamanda markalarınızı ve şubelerinizi satmak için benzersiz fırsatlar sunmak amacıyla tüm konumlarınızdan müşteri verilerini almak için WiFi pazarlama çözümlerini kullanın. Hedef kitlesi yüksek bir kitleye marka bilinci oluşturma.
Gruptaki yeni bir mekanı veya restoranı nispeten ucuz bir şekilde tanıtmak için müşteri koleksiyonlarınızı kullanarak pazarlama kampanyalarını etkinleştirin.

Etkinliklerinizi tanıtın
Yaklaşan etkinlikler hakkında onları bilgilendirmek ve onları meşgul etmek için müşterilerinize ulaşın ve iletişim kurun. Müşterilerinizin restoranlarınıza dönmeleri için ek motivasyon sağlayın.
Platformda bulunan zengin bilgi sayesinde müşterilerinizin ilgi alanlarına hitap edin. Müşterilerinizin beğenilerini ve demografik özelliklerini anlayarak bir sonraki etkinliğiniz için pazarlamayı stratejik hale getirin.

Restoranlar için WiFi Pazarlama: Ultimate Guide

Konuklarınız için ücretsiz Wi-Fi sunmanın gereksiz bir masraf olduğunu düşünüyor musunuz? Tekrar düşün.

Müşterilerin sadece % 96’sı ücretsiz Wi-Fi sunan yerleri tercih etmekle kalmıyor , aynı zamanda bu mekanlara daha sık geri dönüyor. Ve restoranınızın konuk Wi-Fi ağı, ücretsiz kablosuz İnternet sunmaktan çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Wi-Fi Pazarlama Nedir?
Wi-Fi pazarlama, müşteri bilgilerini toplamak ve onlara reklam vermek için açılış sayfasında bir internet işareti kullanıyor.

Bir restoran Kablosuz ağında oturum açmak için oturum açma işlemleri veya “kapılar” sosyal medya hesaplarını veya bir e-posta adresini içerir. Hatta müşterilerinizin ağınızda oturum açabilmeleri için Facebook sayfanızı beğenmelerini isteyebilirsiniz.

Peki bunun anlamı nedir? Müşteri iletişim veritabanı oluşturmak. Daha sonra müşterilerinize mesajlar, kuponlar veya promosyonlar göndermek için bu veritabanına erişebilirsiniz.

Şu senaryoyu izleyin: Bir müşteri internet erişimi için e-posta adresini kullanır. Daha sonra yemek deneyimlerini daha kişisel hale getirmek için bir Wi-Fi pazarlama kampanyası sunmaya karar veriyorsunuz. Müşteri restoranınızdan ayrıldığında teşekkür e-postası göndermeyi seçebilirsiniz. Ya da belki onlara kapıdan yürürken ulaşabilecekleri ücretsiz bir meze için bir kupon göndermek istersiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Mevcut Wi-Fi Kullanımı
Zaten Wi-Fi için ödeme yapıyorsunuz, bu nedenle Wi-Fi pazarlama yoluyla müşteri sadakatinizi artırmanın yollarına da yatırım yapabilirsiniz. Kablosuz pazarlamanın ön maliyetlerine yatırım yapmanın çok pahalı olduğunu düşünüyorsanız, bunu göz önünde bulundurun:

Akıllı telefon kullanımı her zaman en yüksek seviyededir – ortalama bir Amerikalı telefonlarında günlük 3,3 saat içerik tüketmektedir . Bu insanların çoğunun metnini verilerinin üzerinden geçtiğini söyleyerek sevdiğini söylemek güvenlidir. Bu, herhangi bir köşede Kablosuz arayan kişilerin olduğu anlamına gelir.
Tüketicilerin üçte ikisi, alışveriş yapmaya ve yemek yemeye karar verdikleri yerlerde ücretsiz Wi-Fi etkilerine erişimin olduğunu söylüyor.
Tüketicilerin% 70’i Wi-Fi hizmetleriyle restoran ve kafeleri tercih ediyor.

Bağlanmak için bir yer ararken kaç potansiyel müşterinin size gelebileceğini düşünün!

Wi-Fi Pazarlama Stratejisine Neden Yatırım Yapmalıyım?
Muhtemelen, bir işletme sahibi olarak aklınıza gelen ilk şey Wi-Fi pazarlaması değildir. Ama onsuz, akşam yemeğinde önemli kimseler – kim olduklarını, restoranınızı ne sıklıkta ziyaret ettiklerini ve bazen sipariş ettiklerini toplarken müşteri sadakatini geliştirme fırsatını kaçırıyor olabilirsiniz .

Tüm bu bilgiler yardımcı olsa da, bir şey düşündüğünüzden eminiz – bir Wi-Fi pazarlama stratejisi gerçekten işe yarıyor mu?

Kısa cevap – evet.

Daha uzun bir yanıt arıyorsanız, işletme sahipleri, tesislerinde Wi-Fi uyguladıktan sonra müşterilerin yaklaşık % 50’sinin daha fazla para harcadığını keşfetti . Müşterilere ücretsiz şirket içi Wi-Fi sunduktan sonra, işletme sahipleri birkaç alanda büyüme gördü, aşağıdakiler dahil:

Yaya trafiği
Harcanan zaman
Harcanan para

Artık Wi-Fi pazarlaması hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuza göre, bunu restoranınız için nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kişi Listelerinizi Büyütün
Restoranın Wi-Fi ağında bir şifre ile oturum açmak yerine, konuklar e-postaları, telefon numaraları, Facebook profilleri veya Twitter tanıtıcılarıyla oturum açarlar. Kullanılabilir oturum açma yöntemleri, ne tür iletişim bilgileri toplamak istediğinize bağlıdır.

Bir müşteri başarıyla oturum açtığında, ücretsiz Wi-Fi’ye erişir ve restoranınız onlarla iletişim kurma yöntemi elde eder. Wi-Fi pazarlama platformu müşteri veritabanınızı oluştururken, verdikleri iletişim bilgilerini kullanarak müşterilere mesaj göndermek için kullanabilirsiniz.

Sonuç Alınan Promosyonları Gönder
Wi-Fi pazarlama platformları, restoranların diğer e-posta pazarlama sistemlerinde mümkün olmayan oldukça bağlamsal mesajlar göndermesine olanak tanır. Müşterilerin tekrar tekrar gelmesini sağlayacak kişisel e-postaları ve kısa mesajları ayarlayın ve unutun.

Otomatik pazarlama sistemlerinin en popüler türlerinden bazıları şunlardır:

Restorana girdikten sonra bir mesajı tetikleme – daha fazla mağaza içi satın alma işlemini teşvik etmek için ideal
Restorandan çıktıktan sonra bir mesajı tetikleme – tekrar ziyaretleri ve müşteri sadakatini artırmak için ideal
Risk altındaki müşteriler için bir mesajı tetikleme (30 gün içinde geri dönmedi) – müşteriyi elde tutmak için ideal
Bu tür pazarlama kampanyaları, müşterilerin konum verilerini dikkate aldıkları için son derece etkilidir. Bu, mesajı alan kişi için çok uygun hale getirir. Daha fazla hedefleme için ziyaret sayısı, yaş ve cinsiyet bilgisi gibi diğer özellikler de uygulanabilir.

Konuma dayalı mesajlar, sadık müşterilere hitap etmenin ve risk altındaki müşterileri elde tutmak için kovanın asıl anahtarı olabilir.

Kampanyalarınızın Etkinliğini Ölçün
Bir Wi-Fi pazarlama platformunun en değerli özelliklerinden biri, e-posta ve SMS pazarlama kampanyalarının sonuçlarını izleme yeteneğidir.

Aşağıdaki kampanya bilgileri çevrimiçi bir kontrol panelinden görüntülenebilir:

Gönderilen e-posta / SMS miktarı ve açık ücret
Gönderilen kupon miktarı ve açılış fiyatı
Paraya çevrilen kuponların miktarı (itfa oranı)
Ayrıca, bir kampanya panosu e-postayı kimin, ne zaman, nasıl, görüntüleyip görüntülemediklerini, kuponu görüntüleyip görüntülemediklerini ve ne zaman kullanıp kullanmadıklarını tam olarak dökmelidir.

E-posta açık oranları, kupon görünümleri ve itfalarla ilgili bu değerli bilgilere, geleneksel kupon taktikleri kullanan işletmeler için genellikle erişilemez.

Müşterilerinizi tatmin etmek söz konusu olduğunda, eski okul metodolojilerine ve kupon taktiklerine güvenmeyin. Akıllı kampanya bilgileri sayesinde işletmeler hangi kampanyaların işe yarayıp hangilerinin işe yaramadığını belirleyebilir.

Çevrimiçi Durumunuzu Büyütün
Özel markalı tanıtım sayfasını kullanarak, restoranınız müşterileri Facebook, Instagram, Yelp ve Twitter sayfalarınıza yönlendirerek sosyal medyada daha fazla takipçi, beğeni veya yorum kazanabilir.

Oturum açtıktan sonra, sosyal ve çevrimiçi varlığınızı artırmanıza yardımcı olmak için restoranınızın sosyal medya sayfalarını tanıtın veya siteleri inceleyin. Alternatif olarak, işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlı kullanıcıları web sitenize gönderebilirsiniz.

Wi-Fi Pazarlamaya Nasıl Başlanır?
Restoranınızda Wi-Fi pazarlamaya başlamak düşündüğünüzden daha kolaydır. Çoğu Wi-Fi eklenti sağlayıcısı benzer hizmetler sunar, ancak aşağıdaki özelliklere erişiminiz olduğundan emin olmak istersiniz:

Pazarlama kampanyası yürütme
Sosyal medya bağlantısı
Arka uç raporlaması
Wi-Fi, satıcı ve müşteri arasında doğrudan, markalı bir iletişim kanalı sağlayan çok etkili bir pazarlama kanalı olabilir. Doğru sağlayıcıyı bulmak, bir Wi-Fi pazarlama planının yürütülmesini daha da kolaylaştırabilir.

İşletmeniz, analitik toplamak, iletişim bilgilerini toplamak ve içeriğe duyarlı iletileri misafirlerinize iletmek için Wi-Fi pazarlamasından yararlanabilir ve sadık bir müşteri tabanını korumanıza ve aylık Wi-Fi giderlerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Kaynak:www.aislelabs.com/www.touchbistro.com

Yorum Ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.