Otoyol Tasarımı, Yol Boyu Park Etme

Aşağıda yer alan bu paragraflar, kontrollü bir erişim otoyolunun ana hatlarına, bu tür bir tesis için cephe yollarına ve kent ve banliyö arteriyelleri boyunca park etmeye ait olduğu için, otoparkla ilgilenmektedir. Park yerleri gibi dinlenme alanları bu makalede düşünülmemiştir.


Acil Durum Otoparkı

Acil durumlar haricinde bir karayolunun ana yollarının ve yanındaki park yerlerine izin verilmeyecektir. Bununla birlikte, acil park etme şartı büyük önem taşıyor. Yeterli tasarımdaki omuzlar, bu gerekli park yerini sağlar.

Garaj Parkuru

Genelde, kentsel / banliyö arter caddelerinde ve cephe yollarında parke parkuru
Caydırılmalıdır. Hızın düşük olduğu ve trafik hacimlerinin kapasitenin çok altında olduğu durumlarda kaldırım parkuruna izin verilebilir. Bununla birlikte, daha yüksek hızlarda ve yoğun trafik hareketleri süresince, kaldırım parkı, arteryel yol hizmetleri ile uyumlu değildir ve arzulanan şekilde izin verilmemelidir. Boş park alanı, kapasiteyi azaltır ve komşu trafiğin serbest akışına müdahale eder.

Fren parkının kaldırılması, dört ila altı şeritli arterlerin kapasitesini yüzde 50 ila yüzde 60 oranında artırabilir. Park yeri park yeri yukarıda belirtilen koşullar altında kentsel / banliyö arterleri veya cephe yollarında kullanılıyorsa, aşağıdaki tasarım gerekleri karşılanmalıdır:
Parking Park şeridini yalnızca ihtiyaç duyulan yerlerde sağlayın
◾ paralel park tercihi
◾kamu şeritlerini sokağın veya cephe yolunun dış tarafına getirin
Parking park şeridi genişliklerinin 10 feet (3.0 metre) olması gereklidir.
 Görüş mesafesi, dönüş mesafesi ve arzu edilirse kısa sağ dönüş şeridi sağlamak için kavşağın yarıçapından en az 20 feet (6 metre) geri park etme.

Kaynak:stumbleupon

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir