Mimarlık Öğrenin! Küçük Videolar Emrinizde

Doug Patt’in Youtube ve Instagram’da yayınladığı; mimarlık terimleri, mimarlık tarihinin en önemli yapıları ya da stilleri gibi birçok temel bilgiyi içeren 15 saniyelik “How to Architect” serileri, net ve anlaşılır içeriyle büyük ilgi topluyor. Mimarlık Öğrenin!

En basit mimarlık terimlerinden mimarlık tarihinin en önemli yapılarına kadar birçok temel bilgiyi 15 saniyelik videolara sığdıran Doug Patt’in “How to Architect” serileri; kısa, net ve herkes tarafından anlaşılabilecek içeriğiyle büyük ilgi görüyor. Patt’in her gün düzenli olarak kendi Instagram hesabından paylaştığı 15 saniyelik kısa videolar, hafta sonunda uzun versiyonuyla Youtube kanalında yayınlanıyor. Ayasofya’dan Brooklyn Köprüsü’ne, kapı, putrel, kıvrım gibi unsurlardan mimarlık tarihine damgasını vuran dönem ve stillere kadar birçok bilgiyi içeren videolar, yeni başlayanlar için “mimarlık” disiplinine kısa bir bakış sunuyor.

 


Doug Patt’in “How to Architect” serilerine mimarın Instagram hesabından ve Youtube kanalından ulaşılabilir. Patt’in “How to Architect” adlı kitabına ise buradan göz atabilirsiniz.
Kaynak

 

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir