Güney Afrika 2010 Dünya Kupası İçin Yeni ve Modern Bir Stadyum

Moses Mabhida Stadyumu yada  Durban Stadium ,Modern mimari tasarım ve görünüm olarak muhteşem yapı inşa edilmiştir. Durban Stadyumu Güney Afrika Dünya Kupası 2010 yılında çok fonksiyonlu modern bir stadyum haline geldi.Bu modern stadyum modern mimari tasarımı ve yapı tasarımı Güney Afrika bayrağından ilham alınarak inşa edilmiştir.Durban şehrindeki, Güney Afrika’daki Durban Stadyumu inşaatı 2009 yılında tamamlanmıştır. Bu modern stadyum inanılmaz modern mimari tasarım ve inşaat tasarımı olarak inşa edilmiştir. Bu modern stadyum eşsiz büyük kemerin modern mimari tasarım yenilikçiliği ile tasarlanmıştır. Bu modern stadyumun çatı üzerindeki büyük kemer tasarımı spor için Güney Afrika’nın aşkı anlatılmaktadır. Üstten bakıldığında, bu modern stadyum bir yelkenli gemi andırıyor. Eşsiz ve modern mimari tasarım ve inşaatı modern stadyum ziyaretçilerini büyülemektedir.

Durban şehri, Stadiumdaki  büyük kemerden başka, yüksek platforma bir teleferik yolculuğu, modern amfitiyatro ile donatılmış olup, 70.000 kişilik kapasitesi ile inşa edilmiştir. plaj ve kasaba şehridir . Bu modern stadyum alanında her koltuktan her yeri görmek için açık bir konsept  tasarlandı.Ayrıca  Dünya Kupası 2010  Vuvuzela yüksek sesle ve uğultu sesi  gibi bir müzik çalarla karşılaştı. Vuvuzela yüksek sesle taraftarları coşkulu bir hale getirdi. Ancak Birçok futbol taraftarları vuvuzela yüksek sesi ve uğultu sesinden şikayetçi oldu. Aslında, sahadaki oyuncular da yüksek sesli vuvuzeladan yakındılar. Oyuncular oynarken vuvuzela onların konsantrasyonunu bozduğu varsayıldı.

Güney Afrika hükümeti eşsiz büyük kemer inşaatı ile Durban Stadyumu alanında rahat bir atmosfer yarattı. Durban Stadyumu alanında bazı modern tesisler , spor tesisleri, modern bir stadyum kompleksi, plaja çocuk oyun alanı, park alanı, restorantlar, mağazalar ve yaya bölgesi oluşturuldu. Geceleri, bu modern stadyum güzel ışıklarla süslenmiş,  muhteşem bir sahne oluşturmakta.  Bu modern stadyum Dünya Kupası Stadyumu gibi modern mimari tasarım ve lüks bir yapıya sahip olup. Durban şehrinde Moses Mabhida Stadyumu ya da Durban Stadyumunda yarı final maçı da dahil olmak üzere Dünya Kupası 2010 yılında beş oyun düzenlendi.

Kaynak:Bodewcom

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir