15 Alışılmamış Rüzgar Türbini Tasarımları

 

Rüzgar Enerjisi yenilenebilir enerjinin en güvenilir kaynağı olmuştur. Doğanın bu müthiş gücü ilk önce Persler döneminde başladı ve  dünyanın ilk rüzgar enerjisini yaptılar. Rüzgar türbinleri zamanla  gelişti ve  standart 3-bıçak yatay eksenli tasarımının yüksek düzeyde bir verimliliği oldu. Her ne kadar etkili ise de, bu tasarım genellikle ilk zamanlarda kuşları   öldüren makina  olarak görüldü. Sürdürülebilirlik ve enerji ile ilgili son odak-verimlilik tasarımcıları sadece çevre için bir nimet olmalı .Ekosistem için de kanıtlamış değil alışılmamış rüzgar türbinlerini, geliştirmek için teşvik etti. İşte 15 rüzgar türbini tasarımları… 1) Demokratik Ekoloji kişisel rüzgar türbini:

Rüzgar türbinleri sadece  ‘Yeni Demokrat Ekoloji kişisel rüzgar türbini ile Fransız tasarımcı Philippe Starck P. bir Makeover teşekkürİ var, son Milano Greenenergy Tasarım Fuarı’nda açıkladı . Şık görünümü bir kenara bırakırsak, bu ev enerjisinin% 60% 20 sağlamaktadır. Türbin € 400 (yaklaşık 600 $) fiyatlı ve muhtemelen tüm evi desteklemek için birden fazla gerekir, ama bu şık alet iyi  görünüyor. Geleneksel güç kaynaklarına kadar kurutma ve enerji elde etme pahalı, bu sadece bizim evler için temiz enerji sağlamak için bir sonraki adımı olabilir.

2) Storan’s Türbin: 
 

Rüzgar enerjisi,kendi rüzgar türbini oluşturma fikri çevre için mükemmel olanıdır. 2007 Tasarım Ödülleri, rüzgar türbini Endüstriyel Tasarım Mühendisliği mezunu Ben Storan tarafından tasarlanmış ve  ilk ödül alarak onurlandırılmıştır. Bu dikey dönen türbin 1.2kW, üçlü konvansiyonel fırıldak ve çıkış tipi jeneratörlerle daha fazla enerji üretmek olduğu iddia edildi.
Eğer ana elektrik ile karşılaştırıldığında, Bu  küçük rüzgar türbinleri pahalı ,Ancak, Storan’s türbin çok uygun benzersizliğe  sahiptir. Yerine-of-the-değirmen yatay rotasyon tekniği, bu dikey dönme  kullanılarak çalıştırılmıştır. Kısacası bu çalkantılı hava akımı daha fazla enerji sağlayan yavaş dönüş hızıdır.

Rüzgar türbinleri 12 m lik yükseklikte bir rüzgar hızı / saat 1kW üretmek ,4 metre yükseklik ve 30 kg, ağırlıklı Storan’s rüzgar türbini ile daha fazla enerji ürettiği iddia ediliyor ,sadece% 40 tasarruf yeteneğine sahiptir.

Storan’s türbini diğer mevcut kişisel rüzgar türbinleri içinde yüklemesi kolay ve hafif malzeme kullanılmakda. Diğerlerine kıyasla  yaklaşık 999 TL, Bu rüzgar enerjisi bir elektrik için diğer kaynaklar içinde en iyi alternatiflerdendir.

 

Kaynak: ecofriend.org

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

One comment on “15 Alışılmamış Rüzgar Türbini Tasarımları

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir