Uçurtma Rüzgar Türbinleri

Uçan Rüzgar Türbin Sistemi

Kısa adıyla Mars (Magenn Air Rotor System) rüzgar gücü sistemi konvansiyonel rüzgar türbinleri ve dizel motor sistemlilerden (global çözümler,düşük fiyat,daha iyi performans ve çevre dostu açısından)daha iyi çözümler geliştirmektedir.

Mars rüzgara karşı yatay akslı elektrik üreten daha hafif bağlantılı bir rüzgar türbinidir. Bu elektrik enerjisi hemen kullanılabileceği gibi daha sonra kullanılmak üzere bataryalara depolanabilir veya güç sistemine aktarılabilir.
Helyum takviyeli mars konvansiyonel rüzgar türbinlerinden daha yüksek irtifada faaliyete izin verir.
Mars 600 feetten 1000 feet seviyelerine kadar enerji üretimine imkan verir. Her yerde faal olabilecek jet türbinlerine sahiptir. Mars rotoru ayrıca ilave kaldıraç ve stabilize sağlar. Federal Havacılık birliği ve kanada şartnamelerine uygundur.

MAGENN RÜZGAR TÜRBİN SİSTEMİ

Marsın konvansiyonel rüzgar türbinlerine üstünlükleri; herhangi bir rüzgar gücünün yerleşim sınırlarına göre kıyaslanması, kıyı ve kenar yerlerine göre daha az rüzgar hızına gerek duyması, 1000 feet seviyesinin üstünde kullanımına imkan verilmesi, kolayca sökülüp takılması, büyük krenlere gereksinim duymaması, düşük ses ve titreşim nedeniyle kuş ve yarasaları rahatsız etmemesi 4 mgh den 60 mgh aralıklarında çalışmaktadır.
Rüzgar ve dizel kombineli Marsın avantajları; Dizel-rüzgar gücü kombinasyonları mars sistemi ile 1kw elektrik 20 cente mal edilir buda 25-99 cent aralığında üretilen Japon dizellere göre avantajlı olup, yüksek yakıt fiyatı ve taşımacılığına göre avantaj sağlar.
Mars combineli çözüm düşük çevre kirliliği ve düşük emisyon sağlar. Ayrıca işçilik, taşıma ve depolama maliyetleri düşüktür.
Marsın hedef pazarı; Gelişmekte olan ülkeler (doğal kaynakları yetersiz), ada topluluklar, çiftlikler, iç bölgelerdeki yerleşimler, ekipman geliştirme, doğal gaz hatlarında, su pompalarının geri beslemesinde ve tıbbi ekipmanlar su pompaları, tarım alanlarında ve fabrikalarda uygulaması ekonomiktir.

 

 

 

Magenn Power ProductModel 10kW
Rated Power10,000 Watts
Size (Diameter x Length)30 feet by 60 feet
Shipping WeightUnder 3,000 lbs – depending on tether length
Volume of Helium33,000 cubic feet (approx.)
Tether Height400 ft standard – up to 1,000 ft optional tether length, in increments of 100 feet
Start-up Wind Speed2.0 m/sec – 4.48 mph
Cut-in Wind Speed3.0 m/sec – 6.7 mph
Rated Wind Speed12.0 m/sec – 26.8 mph
Cut-out Wind Speed25.0 m/sec – 53.7 mph
Maximum Wind Speed28.0 m/sec – 62.6 mph
Temperature Range-40�C /-40�F to +45�C/+113�F
Generators2 x 5 kW
Output FormVarious Options Available: 120 VAC 60Hz – 240 VAC 50 Hz – Regulated DC 12-600V
WarrantyUp to 5 Years
Life Cycle10 – 15 Years
Price (USD) (Estimated)TBD
Availability2009-10

 Kaynak:magenn.com

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir