Dış Cephe Mantolama Sistemleri

Dış cephe mantolama sistemi Blue’Safe Mavi Kale,Türkiye’nin yalıtım konusundaki lider firmalarından Mardav, XPS malzemelerinin mucidi ve dünya sektör lideri Dow Chemical ile yapı kimyasalları ve cephe kaplamaları konusundaki lider firmalardan Kalekim’in ısı yalıtım sektörüne hizmet etmek amacıyla yaptıkları çözüm ortaklığı sonucunda doğdu. 

Gerçek bir dış cephe mantolama sistemi yapılarda ısı yalıtımın yanı sıra binanın ömrünün uzamasına yardımcı olurken yapıların estetik bir görünüm almasını sağlıyor. Bu nedenle mantolama sistemleri, günümüzde çağdaş yapıların vazgeçilmez unsurlarından birisi haline geldi. 

Blue’Safe Mavi Kale, sistem bileşenlerindeki verimliliği, yenilikleri ve bugüne kadar gerçekleştirdiği toplam 15 milyon m² uygulamayla mantolama sektöründe lider marka konumuna geldi. Blue’Safe Mavi Kale’nin en son sunduğu yenilik olan kontrollü genleşen, nem ile kürlenen PU esaslı ısı yalıtım levhası yapıştırıcısı İnsta Stik ile 10 mt yüksekliğe kadar dübellenmeye gerek kalmadan yaklaşık yarım saatte sıvaya hazır yüzey elde ediliyor.

Sistem Özellikleri
Avrupa Standart Hazırlama Komitesi EOTA’nın "ETAG 004" yaşlandırma ve performans kriterlerine göre düzenli test edilen Mavi Kale, binalarda dünya standartlarına uygun bir yalıtım sağlıyor.

Mavi Kale, kışın ısınma, yazın serinletme masraflarını % 50’ye varan oranlarda azaltıyor. Rutubet, küf, çatlama ve dökülmeleri önlüyor, bakım ve onarım maliyetlerini de yarıya indiriyor.

Mavi Kale, enerjiden tasarruf sağlıyor, küresel ısınmaya sebep olan kurum ve toz emisyonunu azaltıyor, çevre kirliliğini önlemeye yardımcı oluyor.

Kaynak: raf.arkitera.com

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir