Yağmur İndirme Sistemleri

Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri, kalite ve estetik açıdan bu sektördeki önemli bir boşluğu dolduruyor. Kadminyumu alınmış plastik malzemeden meydana gelen sistem ürünlerinin kırılganlığı bu sayede ortadan kaldırılmış. Değişik renk seçenekleri ile Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemleri, renk bütünlüğü ve detaylı aksesuarları ile her türlü çözümü sağlıyor. %100 UV dayanımına sahip olan ve farklı iklim koşularında optimum fonksiyon sağlayan sistem ürünleri, DIN EN 607 standartlarına uygun olarak üretiliyor ve ISO 9001 ve 140001 belgelerine sahip. Bakır, kahverengi ve beyaz olmak üzere üç renk seçeneğine sahip olan yağmur indirme sistemleri, uzun ömür, basit ve hızlı montaj özellikleri ile de dikkat çekiyor. 

Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemi olukları, 4 metre uzunluğunda. Olukları uzatmak için 25 cm boyundaki oluk bağlantı çanağı olarak adlandırdığımız aksesuar kullanılıyor. Oluk bağlantı çanağı contalı. Contalar sayesinde oluğu kilitleyen bağlantı çanağı, kesinlikle su sızdırmıyor. Kaynaklamaya ve yapıştırmaya ihtiyaç duyulmadan iç içe geçirilerek kolayca takılıyor. Sağdan ve soldan çanağın içine oturtulan oluğun, çanakta nereye kadar takılacağını gösteren işaretler mevcut. Ayrıca mevsim farklılıklarından dolayı meydana gelebilecek genleşmelere karşı hareket payları da bırakılmış durumda.

Oluk bitişlerine sonlandırma elemanı olarak sağ ve sol sonlandırma kapağı takılıyor. Sağ ve sol son parçalar contalı, sızdırmazlık özelliğine sahip. Tekrar yapıştırma veya kalaylama işlemine ihtiyaç duyulmadan sızdırmazlık sağlanırken dekoratif bir görüntü de elde ediliyor. 

Oluk inişlerinde, çatılara uygun çaplardaki contalı boru desteği ile olukların suyu borulara taşınıyor. Oluk kesilmeden boru desteği geçiriliyor ve gider deliği işaretleniyor. İşaretlenen delik demir testere veya elektrikli testere ile kesiliyor ve önce arka taraf geçirilmek üzere monte ediliyor.

İç ve dış köşeler, özel olarak tasarlanmış taşıyıcı özelliğe sahip contalı parçalardır. Diğer contalı parçalarda da olduğu gibi herhangi bir ek önlem alınmadan sızdırmazlık sağlanıyor. İç ve dış parçaların takılışları arasında fark yok. İşaret çizgilerine dikkat edilerek montaj kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

PVC kelepçe ve mertek kolu olmak üzere iki tip sabitleme kelepçesi mevcut. 4 metre uzunluğundaki yağmur olukları aşağıdaki kelepçeler ile çatıya sabitleniyor. Kelepçeler çatının eğimine göre 50 cm – 60 cm aralıklar ile atılıyor. Alın olan binalarda PVC kelepçe kullanılıyor. Alın bulunmayan binalarda mertek kolu ile oluklar merteklere tutturuluyor. Üç metre uzunluğundaki borular, manşon ile birbirine eklenerek uzatılıyor. 

45 ve 67 derecelik dirsekler ile detaya göre dönüşler gerçekleştiriliyor. Geniş çatı çıkıntılarında, 67 derecelik boru dirseği kullanılırken, dar çatı çıkıntılarında iki dirsek, dirsek bağlayıcı ile veya bir yağmur borusu parçası ile doğrudan biribiriyle bağlanıyor. Değişik açı ve çaplarda bulunan çatallar ile her türlü detaya sahip balkon suları toplanabiliyor. 2 metre uzunluğundaki yaprak tutucular olukların içine konuluyor. Böylece yaprak, kuş vb yabancı maddelerin olukları tıkamasına engel olunuyor. 

Kılıçoğlu Yağmur İndirme Sistemlerinin oluk aydınlatma sistemleri, cephelere ayrı bir estetik kazandırdığı gibi güvenliğe de yardımcı olan farklı bir çözüm.

Kaynak: arkitera.com.tr

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir