Çelik Baca Sistemleri

Poujoulat, tüm ısınma cihazlarının ayrılmaz parçası olan baca konusunda öncü konumunu koruyor. Avrupa’nın en büyük ve 1996 yılından beri kesintisiz lideri konumundaki Poujoulat’ın ürünleri, artık Türkiye’de de kullanılabiliyor. 
Poujoulat, farklı ürünler için farklı baca çözümleri sunuyor:
1. Ekonomik çözümler için Flex
2. Her türlü cihaz ve yakıt türü için Easinox
3. Büyük ve yüksek ısı kapasiteli sistemler için Dualinox
4. Hermetik cihazlar için PGI ve Dualis serisi 

Uluslararası baca standartları artık Türkiye’de de uyulması gereken zorunlu Türk Standartları (TS) haline geliyor. Her türlü çelik baca ürün kalite ve uygulamalarına ilişkin TSE belgesi (TS 11383) 28 Şubat 2007 tarihinden itibaren iptal edildi ve yerine TS EN 1856 getirildi. Bu uygulama doğalgaz sektöründe zorunlu denetime tabi olmakla birlikte, katı yakıtlarda henüz kontrol edilmiyor. Kontrol edilmeyen ve standartlara uygun olmayan bacalar ise;
1. Kurum yangını
2. Gaz sızınıtısı

ihtimalleriyle insan sağlığını tehdit ediyor. 

Poujoulat öncü konumuyla bu konuda gerekli ve doğru ürün kullanımı eğitimlerine başladı. Ayrıca konuyla ilgili profesyoneller ile baca montajı işinde olanlar için yeni standartlarla ilgili Türkçe Klavuz hazırladı.

İstanbul, Ankara gibi büyük merkezlerin dışında artık Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yaygın olarak kullanılmaya başlanacak olan doğalgazın konforunun yanında, emniyet açısından da kaliteli ve standartlara uygun baca malzemesi kullanılması önem taşıyor.

Single-skin-stainless-flue-pipe-4

Kaynak: raf.arkitera.com

chimney_1_680_333_87auto_s_c1

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir