Kabin Sistemleri

                                                                                       Kabin Sistemleri

Bütün dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de alaturka tuvalet taşları

kullanımı, her geçen gün yerini pratik ve ekonomik oluşu sebebiyle klozet taşlarına bırakmaktadır. Alafranga tuvalet taşlarında tesisatların yer ve arka duvarda çözülebilir oluşu, bu hacimlerdeki bölücü duvar sistemlerini pratik, ekonomik ve daha hijyen hale getirmeye imkan vermiştir.
Sistemin bütünüyle yerden yüksekte olması tabanda oluşan girinti ve çıkıntıları ortadan kaldırmış, böylece suyun birikmesi önlenmiş, ayrıca köşelerin temizlenmesindeki zorluk ortadan kalkmıştır. Bu sistem ile birlikte günümüzde seramik döşemelerde iç, dış, köşe ve taban bitişi gibi noktalarda pratik tamamlayıcı profiller geliştirilse bile küçük hacimlerin seramikle kaplanmasında karşılaşılan pek çok güçlük de ortadan kalkmıştır.
Önemli detaylardan birisi de WC kapılarıdır. Ne kadar iyi planlanmış ve iyi imal edilmiş olursa olsun WC kapılarında karşılaşılan kasa ile pervazların duvar bitimi ve bunların yer bitişlerindeki zorluklar ve uygulamacıların bilgisi dahilindedir. Bu tip detaylarda da compact laminat uygulaması WC kapılarının hem estetik hem de uzun ömürlü olmasını sağlamıştır

 

 

 

 

 

 

 

  Tezgahlar

Islak hacimlerde cubicle bölümler ve pisuar ara bölmeleriyle uyum sağlaması açısından compact laminat tezgahlar mimar ve uygulamacıların tercihi olmuştur. Boş duvarlara dikmeler vasıtasıyla monte edilmesi ayrıca konstrüksiyon ihtiyacını ortadan kaldırmıştır. Hem hijyenik hem de uzun ömürlü olması, aynı zamanda estetik olması ve ekonomik oluşu ıslak hacimlerde giderek tercih edilmesini sağlamıştır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tezgahlarda compact laminat kullanılması ile mermer veya granit tezgahların birleşim yerlerindeki kirlilik problemi de ortadan kaldırmıştır.
PROFİ modelde tezgah dönüşlerinde köşe profili kullanılmaktadır. Bu sayede tezgah üzerindeki suyun eteklerden süzülmesi engellendigi gibi, firesiz çalışılarak daha ekonomik çözüme ulaşılmış olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Pisuar ara bölmeleri

Pisuar ara bölmelerinde seramik sisteme göre daha dekoratif ve uzun ömürlü çözümler

 

 

 

 

 

 

 

 Hem duvara hem yere sabitleme sayesinde pisuar ara bölmelerindeki sallanma problemi giderilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Konvensiyonel olan bu sistem alçipan duvarlar için önerilmemektedir. Daha çok perde beton olan duvarlarda iyi netice vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

  1.SOYUNMA DOLAPLARI
Fabrika, Spor salonları, Havuzlar vb. toplu soyunma odaları için ihtiyaca yönelik tasarladığımız dolaplar ile kullanışlı ve dayanıklı çözümler sunmaktayız. 18 mm MDFLam gövdeli dolaplarda MDFLam veya MDF üzeri laminat kaplama kapak kullanıldığı gibi , dayanımı arttırmak amacıyla compact laminat kapakta kullanılmaktadır. Ayrıca, compact laminat kapak, ıslak hacimlerde MDFLam gövdeyi suya karşı korumaktadır. SZ tipi soyunma dolapları dar mekanlarda iki kişinin aynanda bir dolabı kullanmasını ve takım elbise gibi uzun elbiselerin asılması açısından avantaj sağlamaktadır. 1’li , 2’li ve 3’lü modüller halinde bulunan soyunma dolaplarında en düşük maliyeti sağlamak için mümkün olduğunca 3?lü dolap yerleştirip mecbur kalınan yerlerde 2’li ve 1’li kullanılmalıdır.

2.MÜNFERİT SOYUNMA ODALARI
Havuzlarda temiz ve kirli alanı ayırmak amacıyla yapılan bu sistemde her odanın temiz alana ve kirli alana olmak üzere iki kapısı bulunmaktadır.

3.OTURMA BANKLARI
Oturma banklarında konstrüksiyon eloktrostatik boyalı profil, plakalar ise 12 mm. compact laminat?tır. Oturma banklarında kullanma şekline göre aşağıdaki gibi üç tip vardır;

* Arkalıklı, askılıklı çift taraflı oturma bankı.
* Arkalıklı, askılıklı tek taraflı oturma bankı.
* Arkalıksız, askılıksız oturma bankı.

 

 

 

 

 

 

 

  Kaynak: idealkabin.com.tr 

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

3 comments on “Kabin Sistemleri

  1. balıkesirde mobilyacılık ve taahhüt işleri yapan bir firmayız firmamız ERSÖZLER mobilya olarak bilinir.Ürünleriniz ile ilgili detaylı katalog ve fiyat listeniz vasa önemle rica ederiz.
    saygılarımızla iyi çalışmalar dileriz.

    salih ersöz

  2. Bu bölme malzemeleri üreten firmalarla irtibat kurmak ve tel. nolarına erişmek istiyoruz acil olarak yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar
    Opal prefabrik aş

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir