UZAY CATI

UZAY ÇATI Kullanılan materyal çelik borular, konikler, civata ve somunlardan meydana gelir. Bunlar çubuk boruların çeşitli çapta çelik kürelere civatalanmasıyla elde edilir. Bu küresel yapılara küre denir. Borular üzerinde oluşan basınç kuvveti kürelere somunlar aracılığı ile çekme kuvveti ise civatalarla transfer edilir. Uzay çatı üzerindeki yük "framecad" adlı özel bir programla hesaplanır. Uzay Sistem uzay çatıyı en uygun şekilde, en kısa zamanda, ileri teknoloji bilgileri ve bilgisayar destekli teknoloji desteği ile yapar.

Uzay çatı sisteminin avantajları Çabuk çizim, imalat ve montaj Kısa sürede, düşük maliyetli uygulama Projelerde çağdaş çözümler Değişken modül ve yükseklikler Fonksiyonel kullanım imkanı Aydınlatma ve havalandırma sistemleri ile beraber kolay uygulama Serbest çizim Estetik görünüm Korozyona karşı yüksek dayanıklılık Her türlü çatı kaplama materyali ile değişik uygulama imkanı iç ve dış çevrede dekoratif görüntü yaratır Sistem elemanlarının kolay taşınma ve depolanma imkanı Yerde ve havada montajda çabukluk avantajı Uzay çatı üç boyutlu çok rijit bir yapı tarzıdır. Bu yüzden düşük sistem yükseklikleriyle büyük açıklıklar geçilebilir.

resim2012143137

Kaynak:protechnic.com

Yazar Hakkında:

. Twitter / Facebook üzerinden takip et.

One comment on “UZAY CATI

  1. Tarafımız çelik çatı adıylada tabir edilen çatı sistemlerinin üretimini, mühendisliğini, yüklenici firma olma gücünü ve projelendirme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Yazınızı çok beğendim ve diğer okuyan kullanıcılarada bildirmek istedim. Teşekkürler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir